reklama
 
 

Obchodní válka mezi USA a Čínou se odkládá, nová cla nebudou, oznámil Trumpův ministr

20. 5. 2018 17:47
Americký prezident Donald Trump nedávno pohrozil, že uvalí cla na dovoz čínského zboží do USA. Peking následně varoval, že je připraven podniknout odvetná opatření.

Washington - Spojené státy a Čína se dohodly, že prozatím nenaplní své hrozby ohledně uvalení nových cel na vzájemnou obchodní výměnu. Uvedl to americký ministr financí Steven Mnuchin. "Obchodní válku odkládáme," prohlásil v rozhovoru s televizní stanicí Fox.

Americký prezident Donald Trump nedávno pohrozil, že uvalí cla na dovoz čínského zboží do USA v hodnotě až 150 miliard dolarů (3,3 bilionu Kč) ročně.

Peking následně varoval, že je připraven podniknout odvetná opatření zahrnující cla na řadu amerických produktů. To vyvolalo obavy, že spory přerostou v obchodní válku mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

Obě země však již v sobotu oznámily, že se dohodly na opatřeních ke snížení deficitu USA v obchodování s Čínou. Ta by podle dohody měla nakupovat více amerického zboží, zejména zemědělských a energetických produktů. Mnuchin dnes navíc uvedl, že Čína u řady produktů slíbila snížení cel. Neposkytl však další podrobnosti.

Trump učinil ze snížení deficitu v obchodování s Čínou jeden z klíčových bodů své předvolení kampaně. Hrozbou zavedení nových cel se snaží Peking přimět k ukončení údajných krádeží amerického duševního vlastnictví, píše server BBC.

autor: ČTK | 20. 5. 2018 17:47

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama