Na místě Nuselského pivovaru postaví Penta novou čtvrť. Vizualizace jsou velkolepé

Kdysi největší průmyslový pivovar ve střední Evropě se začne měnit v novou čtvrť pro tisíc lidí.
Penta již získala územní rozhodnutí pro stavbu nové čtvrti, která pojme zhruba tisíc obyvatel.
Pro něj má již většinu potřebných razítek - ze čtyřiasedmdesáti se jí podařilo získat 72.
Vzpomínka na časy, kdy areál ještě žil.
Už na podzim chce Penta zahájit prodej prvních bytů.
Foto: Penta Investments
Ekonomika Adam Váchal Ekonomika, Adam Váchal
Aktualizováno 9. 8. 2020 16:54
Skupina Penta, kterou spoluvlastní jeden z nejbohatších Čechů Marek Dospiva, investuje 2,3 miliardy korun do přestavby areálu někdejšího Nuselského pivovaru v Praze. Pivovar nahradí nová čtvrť s byty, kavárnami nebo prostorem pro obchody. Zřejmě do konce roku by měla firma získat stavební povolení, práce potrvají zhruba dva roky.
 

Právě se děje

před 53 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy