Na místě Nuselského pivovaru postaví Penta novou čtvrť. Vizualizace jsou velkolepé

Kdysi největší průmyslový pivovar ve střední Evropě se začne měnit v novou čtvrť pro tisíc lidí.
Penta již získala územní rozhodnutí pro stavbu nové čtvrti, která pojme zhruba tisíc obyvatel.
Pro něj má již většinu potřebných razítek - ze čtyřiasedmdesáti se jí podařilo získat 72.
Vzpomínka na časy, kdy areál ještě žil.
Už na podzim chce Penta zahájit prodej prvních bytů.
Foto: Penta Investments
Ekonomika Adam Váchal Ekonomika, Adam Váchal
Aktualizováno 9. 8. 2020 16:54
Skupina Penta, kterou spoluvlastní jeden z nejbohatších Čechů Marek Dospiva, investuje 2,3 miliardy korun do přestavby areálu někdejšího Nuselského pivovaru v Praze. Pivovar nahradí nová čtvrť s byty, kavárnami nebo prostorem pro obchody. Zřejmě do konce roku by měla firma získat stavební povolení, práce potrvají zhruba dva roky.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy