"Doručovali jsme už krmelec i čtyřmetrový strom." Nahlédněte do největší třídírny balíků v Česku

"Doručovali jsme už krmelec i čtyřmetrový strom." Nahlédněte do největší třídírny balíků v Česku
Třídírna České pošty na periferii Prahy v Malešicích.
Největší tuzemská třídírna byla otevřena v roce 1992.
Mají tu roztřídit sto padesát tisíc balíků denně.
Ministra doprovázel ředitel pošty Roman Knap.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
7. 8. 2018 14:50
Třídírnu balíků, největší v Česku, navštívil Jan Hamáček. Kromě toho, že šéfuje ministerstvu zahraničí, je též ministrem vnitra, který Českou poštu řídí.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy