Maláčová prodala soutěž Česká miss, má jiné priority

Ekonomika Ekonomika
28. 8. 2014 16:07
Od firmy Luxury Brand Management kupuje soutěž Czech Event Production ze skupiny sdružené okolo Agentury Orange.
Michaela Maláčová a soutěže krásy - spojení, které končí.
Michaela Maláčová a soutěže krásy - spojení, které končí. | Foto: Hermína

Praha – Soutěž Česká miss mění po deseti letech vlastníka. Novým majitelem firmy M Marketing, která národní soutěž krásy pořádá, se stává společnost Czech Event Production. Kupuje ji od firmy Luxury Brand Management patřící Michaele Maláčové, manželce miliardáře Zdeňka Bakaly. Cena transakce nebyla zveřejněna.

"Rozhodnutí o prodeji České miss souvisí se záměrem společnosti Luxury Brand Management věnovat se především rozvoji obchodu s luxusním zbožím," říká Martina Matoušková, ředitelka Luxury Brand Management.

"Budu se nyní plně věnovat našim rodinným investicím a rozvoji neziskových projektů, které v Česku podporujeme. Českou miss a její vítězky chci ale samozřejmě nadále sledovat," dodává Maláčová, zakladatelka České miss a předsedkyně představenstva Luxury Brand Management.

Pořadatelem České miss se nově stane společnost, která je součástí podnikatelské skupiny sdružené okolo Agentury Orange. Mezi její projekty patří například mezinárodní konference během předsednictví České republiky v Evropské unii, spolupráce na mnoha ročnících festivalu Colours of Ostrava nebo na golfových akcích v rámci české série PGA European Tour.

Agentura Orange již dříve s Českou miss spolupracovala při pořádání regionálních castingů soutěže.

Poznámka: Michaela Maláčová je místopředsedkyní představenstva společnosti Economia, která mimo jiné vydává i online deník Aktuálně.cz.

před 7 hodinami

Brémy podlehly Frankfurtu 0:3, Pavlenka inkasoval po 342 minutách

Fotbalisté Brém v dohrávce 24. kola německé ligy podlehli Frankfurtu 0:3 a zůstali na předposledním místě tabulky. Brankář Jiří Pavlenka byl v bundeslize překonán po 342 minutách, celý zápas za domácí Werder odehrál i krajní obránce Theodor Gebre Selassie.

Brémy prohrály poprvé po třech ligových zápasech a ztrácí dva body na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou pozici. Eintracht zvítězil podruhé za sebou a poskočil na 11. příčku.

Domácí si v úvodním poločase vytvořili víc nebezpečných šancí než soupeř, ale brankář Trapp zneškodnil dalekonosnou ránu Klaasena nebo Selkeho pokus z úhlu.

Druhé dějství jasně patřilo Frankfurtu. V 61. minutě si na Kostičův centr naskočil Silva a přesnou hlavičkou překonal Pavlenku. Reprezentační gólman podruhé inkasoval v 81. minutě z rohu od nepokrytého Ilsankera a hostující náhradník ještě v poslední minutě uzavřel skóre hlavou.

Hráči Werderu potvrdili pozici nejhoršího domácího týmu německé ligy, v aktuální sezoně na Weserstadionu ze 14 utkání získali pouhých šest bodů a vyhráli jen v září nad Augsburgem (3:2).