Maláčová prodala soutěž Česká miss, má jiné priority

Ekonomika Ekonomika
28. 8. 2014 16:07
Od firmy Luxury Brand Management kupuje soutěž Czech Event Production ze skupiny sdružené okolo Agentury Orange.
Michaela Maláčová a soutěže krásy - spojení, které končí.
Michaela Maláčová a soutěže krásy - spojení, které končí. | Foto: Hermína

Praha – Soutěž Česká miss mění po deseti letech vlastníka. Novým majitelem firmy M Marketing, která národní soutěž krásy pořádá, se stává společnost Czech Event Production. Kupuje ji od firmy Luxury Brand Management patřící Michaele Maláčové, manželce miliardáře Zdeňka Bakaly. Cena transakce nebyla zveřejněna.

"Rozhodnutí o prodeji České miss souvisí se záměrem společnosti Luxury Brand Management věnovat se především rozvoji obchodu s luxusním zbožím," říká Martina Matoušková, ředitelka Luxury Brand Management.

"Budu se nyní plně věnovat našim rodinným investicím a rozvoji neziskových projektů, které v Česku podporujeme. Českou miss a její vítězky chci ale samozřejmě nadále sledovat," dodává Maláčová, zakladatelka České miss a předsedkyně představenstva Luxury Brand Management.

Pořadatelem České miss se nově stane společnost, která je součástí podnikatelské skupiny sdružené okolo Agentury Orange. Mezi její projekty patří například mezinárodní konference během předsednictví České republiky v Evropské unii, spolupráce na mnoha ročnících festivalu Colours of Ostrava nebo na golfových akcích v rámci české série PGA European Tour.

Agentura Orange již dříve s Českou miss spolupracovala při pořádání regionálních castingů soutěže.

Poznámka: Michaela Maláčová je místopředsedkyní představenstva společnosti Economia, která mimo jiné vydává i online deník Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy