reklama
 
 

Iceland není Island. Ostrovní stát bojuje proti britskému řetězci

25. 11. 2016 15:26
Foto: Iceland
Reykjavík požádal Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví, aby zrušil exkluzivní platnost této obchodní značky. Podle islandské vlády název řetězce supermarketů poškozuje islandské firmy.

Reykjavík – Islandská vláda podniká právní kroky proti britskému řetězci supermarketů Iceland Foods. Reykjavík požádal Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO), aby zrušil exkluzivní platnost této obchodní značky, protože to, jak si firma přivlastnila anglický název země, podle Islanďanů poškozuje islandské podniky.

"Termín Iceland je velmi široký a nejednoznačný, což často znamená, že firmy z naší země nemohou označovat své zboží jako islandské," uvedlo islandské ministerstvo zahraničí podle agentury Bloomberg. Reykjavík se s firmou mnohokrát pokoušel vyjednat "spravedlivé řešení", tyto pokusy se ale nezdařily, uvedlo ministerstvo.

I další firmy budou tento soudní spor sledovat se zaujetím. V zahraničí jsou zmiňovány z potravinářských výrobků třeba značky limonád Canada Dry nebo značka mražených pizz Chicago Town pizzas.

Britský řetězec používá název Iceland od svého založení v roce 1970. Firma, která se specializuje na mražené zboží, má v Británii přes 860 prodejen a je tam jedničkou na trhu mraženého zboží. V zahraničí působí ve 30 zemích a v roce 2011 vstoupila na český trh, kde má nyní šest prodejen.

autoři: ČTK, Ekonomika | 25. 11. 2016 15:26

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama