Další Iceland v Česku. Velký britský řetězec s mraženým zbožím otevřel šestý obchod

Milan Mikulka Milan Mikulka
21. 9. 2016 13:24
Řetězec má v Británii a Evropě téměř tisíc prodejen. Česko se stává čtvrtou nejdůležitější zemí – po domácí Británii, Španělsku a Irsku.V dalších letech by měly být otevřeny pobočky i v dalších českých městech, mimo jiné v Plzni, Brně či Olomouci.
Foto: Iceland

Praha – Britský řetězec Iceland, s více než 850 prodejnami tamní jednička na trhu s mraženým zbožím, pokračuje v postupné expanzi v Česku. Iceland ve středu otevřel prodejnu v pražském Hloubětíně. Jedná se o šestý obchod v Česku.

Iceland do Česka vstoupil v roce 2011 a zatím se soustředí jen na Prahu a blízké okolí. Čtyři prodejny jsou přímo v Praze, po jedné v Říčanech a v Kladně. Podle dřívějšího vyjádření firmy by v dalších letech měly být otevřeny pobočky i v dalších českých městech, mimo jiné v Plzni, Brně či Olomouci.

Společnost Iceland byla založena v roce 1970 v Anglii Malcolmem Walkerem, který je i dnes v jejím čele. V současnosti je jedničkou na britském trhu s mraženými potravinami s více než 25 000 zaměstnanci. Provozní zisk řetězce ve finančním roce končícím letos v březnu dosáhl 110 milionů liber, v přepočtu tedy 3,5 miliardy korun. V letech 2012 a 2014 společnost Iceland získala ocenění za nejlepšího zaměstnavatele mezi velkými firmami ve Velké Británií.

Prodejna Iceland zevnitř
Prodejna Iceland zevnitř | Foto: Iceland

V domovské Británii má Iceland zhruba 860 prodejen, 14 prodejen ve Španělsku a deset v Irsku. Česko se s šesti prodejnami zařadí mezi pět nejdůležitějších zemí, stejný počet obchodů má Iceland na ostrově Jersey.

Zhruba polovina sortimentu v českých prodejnách pochází od tuzemských dodavatelů, polovina je z Velké Británie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy