Statky se proměnily v moderní farmy. Která vyhrála v soutěži?

Statky se proměnily v moderní farmy. Která vyhrála v soutěži?
Takto například vypadal původní objekt infocentra farmy Pěnčín…
… a takto infocentrum slouží návštěvníkům dnes.
Ani dům, který dnes funguje v areálu farmy k občerstvování výletníků, neměl před rekonstrukcí zrovna nejlepší stav…
… dnes v této budově najdete restauraci U Brusírny.
Foto: ASZ ČR a farmy
Věra Tůmová
18. 4. 2013 16:00

Dříve se říkalo grunt či statek, později JZD, dnes nejčastěji farma. Navzdory desetiletím, která přetrhla historickou tradici, nacházejí lidé sílu obnovovat původní hospodářství a navracet jim lesk. Asociace soukromých zemědělců pro ně pořádá každoročně soutěž o nejlepší farmu. Prohlédněte si, kdo uspěl v 11. ročníku.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy