Dobrá fotografie prodává byt, dejte si na ní záležet

td
9. 1. 2012 1:23
Fotografie u inzerátu musí upoutat, investovaný čas se vrátí v rychlém prodeji
Foto: Reuters

Velkou roli při prodeji nemovitosti hraje její prezentace. Kvalitní a zajímavý inzerát přitáhne mnohem více kupců, než cedule před domem, proto je nutné věnovat mu náležitou pozornost. Polovinou úspěchu jsou potom poutavé a dobře zvolené fotografie interiéru, exteriéru a okolí nabízené nemovitosti. Obraz je pro člověka vždy zajímavější než text. Není nutné být přímo profesionální fotograf, aby vznikly fotografie, které byt či dům snadno a rychle prodají.

Ještě než začnete fotografovat, zkuste se na byt podívat kritickýma očima. Důkladný úklid všech místností je samozřejmostí, vyplatí se však investovat i do drobných zdokonalení celkového vzhledu. Schovejte schnoucí květiny a všechny rušivé elementy, co by mohly kazit záběr. Vpusťte do bytu co nejvíce světla a přizpůsobte tomu i denní dobu, kdy výsledná fotografie vznikne. Při focení okolí domu si záběr přizpůsobíte jen těžko, i zde pomůže pár rad. Pokud se v blízkosti nemovitosti nachází park, či jakákoli zeleň, určitě se ji pokuste zdokumentovat, vítanou fotografií je i pohled z okna bytu.

Nejvhodnějším režimem pro focení interiéru je paradoxně krajina, pokud máte možnost použít širokoúhlý objektiv, určitě po něm sáhněte. Je vhodné nastavit co největší kvalitu fotografie, k lepším výsledkům pomůže také stativ. Pro zvýšení ostrosti slouží vyšší hodnota clony, snažte se fotit bez použití blesku jen za pomoci denního světla. Každá fotografie by se měla zkontrolovat v počítači, aby se předešlo nepříjemným překvapením.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy