Prodáváte byt? Věnujte pozornost interiéru

TD
6. 12. 2011 4:52
Prodej bytu výrazně usnadní jednoduché triky pro úpravu interiéru
Foto: Ritzy.cz

Spolu s rozhodnutím o prodeji nemovitosti přichází i nespočet dalších povinností. Většinou se však zapomíná na zvýraznění potenciálu prostoru. I když se jedná o moderní byt, velká pozornost by se měla věnovat maximalizaci hodnoty a zvýšení atraktivity pro kupujícího. S prodejem je sice spojen zevrubný úklid, ten však sám o sobě nestačí. 

 
Úpravy interiéru před prodejem nemovitosti se těší čím dál tím větší oblibě, dokonce je již zastřešuje přesný termín - Home Staging. Jedná se o přeměnu prostoru nabízeného bytu tak, aby na první pohled přilákal co nejvíce zákazníků a minimalizoval čas, po který se objekt nachází na trhu. Zásadní je zaměření na originální design, příjemnou atmosféru a čistotu vybavení i celého prostoru.

Na zvelebení nemovitosti existuje několik jednoduchých a přitom velmi efektních úprav. Základní triky proměny se skrývají v použití zrcadel, živých květin a dekorativních předmětů. Ty můžou přitáhnout pozornost zájemce na nejsilnější stránky bytu a zakrýt jeho nedostatky. Často se vzhled interiéru výrazně změní i díky lepšímu nasvícení či naleštění nábytku.

V případě, že je třeba dosáhnout maximálních výsledků za minimum času, vyplatí se odstranit veškeré zbytečné věci a ozdoby, i když k nim má původní majitel citovou vazbu. Prostor se tak pročistí a lze přejít ke sladění interiéru.  K tomu účelu velmi dobře poslouží doplňky a dekorativní textil v jedné či dvou barvách, nejlépe v zemitých odstínech. Navodí totiž atmosféru přírody, která přímo vybízí k odpočinku a relaxaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Ústecká policie dopadla muže a ženu, které podezírá z distribuce pervitinu po celém kraji

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku. Podezírá je z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě. Podle policie jde o významný zásah do sítě distributorů drog v Ústeckém kraji. V pátek to uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že podrobnosti k případu zveřejní policie v pondělí na tiskové konferenci.

"Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaného případu výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje," řekla Hyšplerová. Muž byl zadržen v autě Škoda Kodiaq na křižovatce ulic Masarykova a Pařížská, žena pak v bytě v Hrnčířské ulici. V bytě bylo zajištěno větší množství léčiva určeného k výrobě pervitinu. "V tuto chvíli jsou osoby zadržené a probíhají další procesní úkony," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy