Prodáváte byt? Věnujte pozornost interiéru

TD
6. 12. 2011 4:52
Prodej bytu výrazně usnadní jednoduché triky pro úpravu interiéru
Foto: Ritzy.cz

Spolu s rozhodnutím o prodeji nemovitosti přichází i nespočet dalších povinností. Většinou se však zapomíná na zvýraznění potenciálu prostoru. I když se jedná o moderní byt, velká pozornost by se měla věnovat maximalizaci hodnoty a zvýšení atraktivity pro kupujícího. S prodejem je sice spojen zevrubný úklid, ten však sám o sobě nestačí. 

 
Úpravy interiéru před prodejem nemovitosti se těší čím dál tím větší oblibě, dokonce je již zastřešuje přesný termín - Home Staging. Jedná se o přeměnu prostoru nabízeného bytu tak, aby na první pohled přilákal co nejvíce zákazníků a minimalizoval čas, po který se objekt nachází na trhu. Zásadní je zaměření na originální design, příjemnou atmosféru a čistotu vybavení i celého prostoru.

Na zvelebení nemovitosti existuje několik jednoduchých a přitom velmi efektních úprav. Základní triky proměny se skrývají v použití zrcadel, živých květin a dekorativních předmětů. Ty můžou přitáhnout pozornost zájemce na nejsilnější stránky bytu a zakrýt jeho nedostatky. Často se vzhled interiéru výrazně změní i díky lepšímu nasvícení či naleštění nábytku.

V případě, že je třeba dosáhnout maximálních výsledků za minimum času, vyplatí se odstranit veškeré zbytečné věci a ozdoby, i když k nim má původní majitel citovou vazbu. Prostor se tak pročistí a lze přejít ke sladění interiéru.  K tomu účelu velmi dobře poslouží doplňky a dekorativní textil v jedné či dvou barvách, nejlépe v zemitých odstínech. Navodí totiž atmosféru přírody, která přímo vybízí k odpočinku a relaxaci.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Löw se rozloučí s německou reprezentací už po Euru

Trenér Joachim Löw po letním mistrovství Evropy skončí u německé fotbalové reprezentace, s kterou v roce 2014 získal titul na světovém šampionátu. O jeho chystaném odchodu dnes informoval německý svaz, s kterým měl jednašedesátiletý kouč smlouvu až do mistrovství světa v Kataru v příštím roce. Požádal však o její předčasné ukončení.

"Rozhodl jsem se k tomuto kroku zcela uváženě, plný pýchy a ohromné vděčnosti, zároveň mám ale pořád obrovskou motivaci před nadcházejícím Eurem," uvedl Löw v prohlášení.

před 31 minutami

Loni stály slevy na jízdném o více než dvě miliardy korun méně. Náklady snížila pandemie

Slevy ve veřejné dopravě pro studenty a důchodce loni stály 3,47 miliardy korun, což je meziročně o 2,31 miliardy méně. Náklady loni stlačila koronavirová krize, která po většinu roku výrazně omezila cestování. V úterý to uvedlo ministerstvo dopravy. Stát poskytuje pro žáky a studenty do 26 let a seniory nad 65 let slevu na jízdném ve veřejné dopravě 75 procent. Slevy platí od září 2018. Od té doby za ně stát dopravcům zaplatil přes 11,15 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy