Apple vylepšil iPhone, podívejte se

Apple vylepšil iPhone, podívejte se
Uživatelé se konečně dočkali několika klíčových služeb.
Další z "alchymistů" společnosti - Ge Wang - představuje novou funkci pro iPhone.
Oke Okaro představuje, jak budou na iPhone fungovat multimédia.
Scott Forstall, viceprezident pro iPhone Software, představuje v Kalifornii vylepšenou verzi iPhone.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
18. 3. 2009 15:10

Silicon Valley - Počítačová společnost Apple představila veřejnosti podle svých slov "významnou aktualizaci" operačního systému pro telefon iPhone i multimediální přehrávač iPod Touch. Informovala o tom ve středu britská BBC.

"Upgrade je opravdu velkou věcí, která přiměje zákazníky zůstat u Apple," řekl analytik společnosti Gartner Van Baker.

Faktem ovšem je, že některé z celkem stovky nových funkcí již takzvané chytré telefony nabízejí.

Podívejte se na konferenci do Kalifornie, kde Apple změny představil. A také si připomeňte, jak to vypadalo, když iPhone přišel do Česka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy