Alza.cz zvýšila loni tržby o pětinu na 9,2 miliardy Kč

ČTK ČTK
2. 1. 2014 11:11
Firma v roce 2013 vyřídila tři miliony objednávek.
Foto: Reuters

Praha - Největší český prodejce elektroniky Alza.cz zvýšil loni tržby bez DPH o pětinu na 9,2 miliardy korun. Firma v roce 2013 vyřídila tři miliony objednávek, největší růst prodejů zaznamenala u tabletů, ultrabooků a smartphonů.

"Výsledek je o to cennější, že v uplynulém roce český trh s klíčovými komoditami, jako jsou notebooky, mírně klesal," uvedl Oldřich Kurz z Alza.cz.

Obchod za uplynulý rok rozšířil svou nabídku z 32 tisíc na téměř 50 tisíc položek. Alza.cz uvádí, že docílila rekordního prodejního úspěchu právě i rozšířením sortimentu, mimo jiné o elektronické licence, elektronické knihy, hobby nářadí či autopříslušenství.

Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994. V roce 2012 dosáhla obratu 7,6 miliardy Kč. Denní návštěvnost webových stránek www.alza.cz přesahuje 200 tisíc uživatelů.

Konkurenční společnost Datart International, která v Česku provozuje síť zhruba 30 prodejen s elektronikou a internetový obchod, prohloubila v účetním roce 2011/2012 ztrátu na 12,9 milionu korun. Tržby společnosti ale meziročně vzrostly o 30 procent na 4,56 miliardy korun.

Řetězec s elektronikou Electro World se ve fiskálním roce 2011/2012 končícím v dubnu 2012 dostal do mírného zisku 272 tisíc korun. Tržby stouply meziročně o 18 procent na 3,47 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 51 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy