Reportáž ze školy, kde inkluze není cizí slovo

Reportáž ze školy, kde inkluze není cizí slovo
...se školou, kam se sjíždějí žáci z více než dvaceti okolních obcí.
Ke slavnostnímu otevření školy došlo na podzim roku 1937. V západních Čechách šlo tehdy údajně o jednu z nejkrásnějších a nejmodernějších školních budov.
Ačkoliv stojí hned u silnice, z druhé strany je rybník, který škole dodává zvláštní punc.
Na poběžovickou školu dochází každý den kolem 240 žáků z celkem 26 spádových obcí.
Foto: Jakub Novák
Jakub Novák
4. 7. 2012 17:20

Poběžovice - Nedaleko hranic s Bavorskem, asi dvacet kilometrů od Domažlic, se nacházejí Poběžovice - město s asi sedmnácti sty obyvateli a školou, která by mohla dalším v celém Česku jít příkladem.

Díky úsilí zdejšího ředitele Vladimíra Foista a jeho spolupracovníků se tu daří do běžného vzdělávacího proudu integrovat sociálně vyloučené, žáky nadané i s poruchami učení nebo autisty.

Zdejší škola tak úspěšně vyvrací mnoho pověr a smyšlenek týkajících inkluze a ukazuje, že "to jde". Jako vždy je ale potřeba chtít...

 

Právě se děje

před 52 minutami

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy, neoficiální příměří se hroutí

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy v reakci na ostřelování raketami, jímž palestinská radikální skupina porušila příměří dohodnuté ve čtvrtek. Informovala o tom v noci na pátek izraelská armáda. Podle agentury AP oznámení nasvědčuje tomu, že neoficiální příměří vyhlášené před téměř 24 hodinami se hroutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy