Zřejmě elektrická koloběžka způsobila požár bytu v Ostravě se škodou 1,5 mil. Kč

12. 9. 2023 7:37
Zřejmě elektrická koloběžka způsobila požár bytu v Ostravě se škodou 1,5 mil. Kč

Zřejmě elektrická koloběžka způsobila dnes v noci požár bytu v Ostravě-Výškovicích. V péči zdravotníků skončili dva lidé ze zasaženého bytu, kteří se nadýchali kouře. Hasiči je pomocí nastavovacích žebříků zachránili z balkonu. Způsobená škoda byla vyčíslena na 1,5 milionu korun, uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

"Několik dalších osob dům opustilo samovolně, dvojici z desátého nadzemního podlaží příslušníci jednotky po schodech doprovodili ven," popsal Kozák. Byt, ve kterém hořelo, se nacházel v prvním nadzemním podlaží bytového domu. Požár byl na tísňovou linku ohlášen ve 02:45. Hasiči ho dostali pod kontrolu přibližně za půl hodiny od příjezdu na místo, dalších 20 minut zabrala celková likvidace.

"Elektrickou koloběžku, která byla dle vyšetřovatele s největší pravděpodobností příčinou vzniku požáru, hasiči vynesli z bytu a po ukončení zásahu ji s sebou odvezli na stanici, kde ji ponořili do vodní lázně," dodal Kozák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy