Žena zmeškala airbus, zemřela o týden později

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 6. 2009 14:50
Paříž - Cestující, kteří zmeškali osudový let z Ria de Janeira do Paříže, mohou mluvit o štěstí. Některých z nich se ale dlouho nedrželo.

Například italský pár Kurt a Johanna Ganthalerovi. Dvojice měla cestovat spojem AF447, ale dorazila na letiště příliš pozdě. Letěla až následující den.

Italská agentura ANSA však včera oznámila, že štěstí dvojice z města Bolzano na severu Itálie netrvalo dlouho.

Nedaleko rakouského Kufsteinu měli manželé ve čtvrtek autonehodu. Jejich vůz narazil do kamiónu. Žena zemřela, muž je těžce zraněný.

Za život vděčí fotbalovému zápasu

Do letadla se nedostal ani devětatřicetiletý slovinský námořník Andrej Aplinc. Měl letenku na let AF447, ale zjistil, že nemá rezervovánu sedačku s dostatečným místem na nohy, kterou vyžadoval kvůli svému zraněnému kolenu.

Protože na letiště dorazil s velkým předstihem, stihl si ještě letenku "přebookovat" na dřívější spoj, který bezpečně přistál v Paříži.

Dříve dorazil na letiště prý jen kvůli tomu, že jej k tomu přiměl taxikář, který chtěl stihnout v televizi fotbalový zápas.

Francouzka Amina Benouargha-Jaffiolová přišla pozdě k odbavení pro osudný let AF447. Jí a jejímu manželovi se personál obměkčit nepodařilo, do letadla se už nedostali.

Dnes mohou neoblomným zaměstnancům letiště děkovat za záchranu života.

Některé zachránil personál

O pověstný vlásek unikl také devětatřicetiletý Němec Emin Hasic. Na letiště v Riu přijel sice včas, i když podle svých slov měl problémy najít správný terminál.

Foto: Reuters

Velmi ochotná žena u přepážky Air France mu prý nabídla, že může letět dřívějším spojem ve čtyři odpoledne, že to není problém.

O tom, že spoj, kterým měl letět původně, havaroval, se dozvěděl druhý den v taxíku, který jej odvážel domů z letiště v Brémách.

"Byl jsem v šoku, cítil jsem velkou prázdnotu," řekl deníku Nordwest-Zeitung. Letenku na původní let AF447 má prý stále u sebe.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy