Zeman schválil návrh známky, takto bude vypadat

Domácí Domácí
24. 2. 2013 20:54
Nyní musí rozkresbu posvětit Česká pošta a ministerstvo průmyslu a obchodu
Rozkresba poštovní známky
Rozkresba poštovní známky | Foto: Miloš Ondráček

Praha - Nastupující prezident Miloš Zeman schválil vyrytou předlohu svého portrétu, podle které bude vytisknuta poštovní známka.

Na internetových stránkách to zveřejnil Zemanův tým.

„Rozkresby se zhostil český grafik a rytec Miloš Ondráček, který ji osobně panu Zemanovi představil v pátek 22.února," stojí na webu.

Dosud měl tuto práci na starost výtvarník Oldřich Kulhánek, ten však před několika týdny zemřel.

Návrh známky musí nyní ještě schválit ministerstvo průmyslu a obchodu a Česká pošta. Poté projde známka finálními úpravami a tiskem. Do oběhu by se tak mohla dostat během pár týdnů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy