Zeman pozval papeže Františka na návštěvu Lidic

ČTK ČTK
13. 1. 2017 15:42
Prezident Miloš Zeman pozval papeže Františka, aby v červnu navštívil Českou republiku při výročí 75 let od vypálení Lidic. Pražský hrad na svém webu zveřejnil dopis, který Zeman papežovi poslal v úterý. "Vaše Svatosti, pro občany mé vlasti by to byla nesmírná čest, kdyby se Vám podařilo najít ve Vašem náročném programu čas ke státní návštěvě České republiky u příležitosti tohoto smutného výročí vyhlazení Lidic začátkem června 2017," napsal Zeman. S papežem se prezident setkal v dubnu 2015. Po přijetí ve Vatikánu řekl, že František přijal pozvání k návštěvě České republiky a Velehradu "v blízké budoucnosti".
Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 18 minutami

Německá společnost Wirecard vyhlásila insolvenci

Německá finanční společnost Wirecard vyhlásila insolvenci a požádá o zahájení konkurzního řízení. Představenstvo svůj krok zdůvodnilo hrozbou předlužení, firmě chybí asi 1,9 miliardy eur (téměř 51 miliard Kč). Společnost přiznala, že účty, kde mají peníze být, patrně vůbec neexistují.

Obchodování s akciemi Wirecard na burze ve Frankfurtu nad Mohanem bylo před oznámením zastaveno. Od odhalení finančního skandálu akcie klesly už o více než 90 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy