Zeman nabídl právníku Gerlochovi kandidaturu na post ústavního soudce

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 11. 2018 18:19
Prezident Miloš Zeman nabídl prorektorovi Univerzity Karlovy Aleši Gerlochovi kandidaturu na post ústavního soudce. Akademik, který se specializuje na teorii práva a ústavní právo a v současnosti zastává post místopředsedy Legislativní rady vlády, to řekl Českému rozhlasu Radiožurnálu po středeční schůzce na Hradě. Doplnil, že se k návrhu "kloní kladně". Zeman už dříve uvedl, že má celkem tři kandidáty, kteří by mohli nahradit končícího ústavního soudce Jana Musila. Ten chce na funkci rezignovat ze zdravotních důvodů. Jména zvažovaných adeptů prezident neprozradil, jen dodal, že kandidáty postupně navrhne Senátu. Z jeho vyjádření nepřímo vyplynulo, že uvažuje i o Liboru Vávrovi.
Aleš Gerloch.
Aleš Gerloch. | Foto: Lukáš Bíba

Podívejte se na rozhovor DVTV s Alešem Gerlochem

Na základě pozitivních, ale i kritických reakcí, které můj návrh vzbudil, si myslím, že vrátit národ do ústavy má smysl, říká Aleš Gerloch. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 12 minutami

Policie obvinila tři lidi z obecného ohrožení kvůli loňskému úniku fenolu v Děčíně se dvěma oběťmi. Všichni obvinění jsou z firmy, kde látka unikla.

Další zprávy