reklama
 
 

Zahradil může stanout v čele europarlamentu, nominovala ho frakce konzervativců

19. 6. 2019 17:30
Kandidátem frakce konzervativců a reformistů na šéfa Evropského parlamentu je Jan Zahradil. Uskupení to ve středu oznámilo na Twitteru. Předsedu nového europarlamentu, který vzešel z květnových evropských voleb, budou poslanci volit první den ustavující schůze, tedy 2. července.

Zahradil v prohlášení zveřejněném konzervativní frakce (ECR) uvedl, že chce zvýšit důvěru veřejnosti v Evropský parlament a evropské instituce obecně. "To lze udělat jedině tak, že lidem ukážeme, že jim nasloucháme," řekl Zahradil při přijímání nominace. Parlament by se podle něj měl stát místem, které naslouchá všem názorům zvenčí a vede "opravdu upřímné debaty".

Zahradil byl rovněž v nedávných eurovolbách lídrem ECR a tedy jejím kandidátem na předsedu Evropské komise.

Konzervativci a reformisté budou mít v 751členném Evropském parlamentu 59 mandátů. Budou pátou nejsilnější skupinou po lidovcích, socialistech, liberálech a zelených. Předsedou končícího EP je lidovec Antonio Tajani.

Video: Zahradil v minulosti kandidoval i do čela Evropské komise

Chci být hlasem zdravého rozumu mezi antiunijními radikály a proevropskými fanatiky, říká kandidát na předsedu Evropské komise Jan Zahradil. | Video: Martin Veselovský |  18:43

autor: ČTK | 19. 6. 2019 17:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama