Zabijačka v Českém ráji. Tradice, nebo týrání?

Foto: Jan Langer
Jan Langer
20. 2. 2010 15:20

O tom, jak humánně porazit prase, se diskutovalo za českého předsednictví i v Radě Evropské unie. Velký ohlas na českém venkově to ale nevzbudilo. Období masopustů a s ním sezóna tradičních vesnických zabijaček právě končí, tak se podívejte, jak dnes vypadá v malé obci na Turnovsku "zabijačka po evropsku".

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy