Video: "Přisedl si k nám ke stolu Havel, mytická postava." Pamětníci vzpomínají

Foto: Knihovna Václava Havla
Obrazová sekce
Aktualizováno 18. 12. 2017 11:33
Vzpomínky na Václava Havla, od jehož smrti uplynulo 18. prosince šest let, vyprávěli loni pamětníci dokumentaristům neziskové organizace Post Bellum. Dnes si je můžete znovu připomenout. Tato společnost už zdokumentovala více než tři tisíce svědectví lidí, kteří zažili nacistickou či komunistickou totalitu, a ukládá je ve veřejně přístupné sbírce Paměť národa. Pomoci zachovat autentické vzpomínky pamětníků může každý, kdo vstoupí do Klubu přátel Paměti národa a podle svých možností podpoří natáčení dalších osudů.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy