reklama
 
 

VZP se rozhodla poslat na své konkurenty policii

18. 3. 2012 19:30
Trestní oznámení kvůli přetahování klientů míří na Vojenskou zdravotní pojišťovnu

Praha - Mezi českými zdravotními pojišťovnami se rozhořel unikátní právní souboj.

Policie dostala od Všeobecné zdravotní pojišťovny na stůl trestní oznámení, v němž největší zdejší pojišťovna žaluje konkurenční Vojenskou zdravotní pojišťovnu, která jí před koncem loňského roku přetáhla 24 500 klientů.

Píše o tom deník Insider ve svém pondělním vydání, podle něhož VZP krom jiného tvrdí, že Vojenská zdravotní pojišťovna lákala její klienty nejen na výhodný pojišťovací program, ale její pouliční náboráři mimo jiné o VZP tvrdili, že krachuje a brzy skončí.

"Ano, trestní oznámení jsme podali, a to kvůli těmto praktikám," potvrdil Insideru mluvčí VZP Jiří Rod.

Svaz se distancuje

To, že chování některých pouličních náborářů Vojenské zdravotní pojišťovny bylo za hranicí zákona, potvrdila Insideru i tajemnice Svazu zdravotních pojišťoven Vladimíra Těšitelová.

Podle ní aktivity Vojenské zdravotní pojišťovny řešili opakovaně. "Svaz se od nich distancuje a odsuzuje je," prohlásila Těšitelová.

Zástupci Vojenské zdravotní pojišťovny ale tvrdí, že vše bylo v mezích zákona. "Žádnou agresivní či nekorektní kampaň jsme nevedli," uvedla mluvčí pojišťovny Stanislava Jelenová.

Kolik stojí klient

Pro VZP znamená odchod jednoho pojištěnce výpadek ročních příjmů ve výši 22 500 korun. To je v přepočtu na 24 500 klientů přes půl miliardy korun.

K Vojenské zdravotní pojišťovně přitom z VZP odešli zejména klienti, kteří peníze na péči téměř nečerpají. Všeobecná zdravotní pojišťovna tím tak může v rozpočtu pro letošní rok přijít v konečném důsledku až o stovky milionů korun.

autor: Radek Nohl | 18. 3. 2012 19:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama