Všechny hvězdy českých zoo na jednom místě. Vyberte si

Tereza Krobová Tereza Krobová
10. 5. 2012 16:22
Hlasujte s námi o největší zvířecí osobnost zoologických zahrad
Foto: Tereza Krobová

Česká republika - Které zvíře je nejzajímavější a nejkrásnější? Právě teď o tom můžete rozhodnout v anketě, kterou pro vás připravila redakce Aktuálně.cz.

Požádali jsme zoologické zahrady na území celé České republiky, aby vybraly konkrétní jedince, kteří jsou podle nich něčím výjimeční.

Zvítězí želví samec s 560 mláďaty, gorilí terapeut, trnucha, která slastně vystrkuje oči z důlků, nebo tygřice, které se přezdívá "černá vdova", nebo někdo úplně jiný?

To vše je teď na vás. Kandidáty jsme vzhledem k velkému počtu rozdělili do dvou skupin, z každé postoupí šest zvířat s největším počtem hlasů.

Své zvířecí favority naleznete v těchto grafikách.

Do neděle 13. května proběhne první kolo, v němž vyberete deset finalistů. O absolutním vítězi se rozhodne ve finálovém hlasování, které začne v pondělí 14. května.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Tipy pro výlety - zoo v České republice. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šéf Twitteru Dorsey odstoupil, nahradí ho technologický ředitel Agrawal

Generální ředitel americké společnosti Twitter Jack Dorsey (45) odstoupil. Jeho nástupcem se s okamžitou platností stává Parag Agrawal, dosavadní technický ředitel firmy. Oznámila to dnes společnost.

Twitter provozuje stejnojmennou sociální síť. Akcie firmy po informacích, že Dorsey se chystá odstoupit, stouply o více než deset procent, později část zisků smazaly.

"Rozhodl jsem se opustit Twitter, protože věřím, že společnost je připravena přetrhat pouta se svými zakladateli. Moje důvěra v Paraga jako ředitele Twitteru je hluboká. Jeho práce za posledních deset let byla transformační. Jsem mu hluboce vděčný za jeho schopnosti, srdce a duši. Nastal jeho čas ve vedení," uvedl Dorsey v prohlášení.

Agrawal se narodil v Indii. Do Twitteru nastoupil v roce 2011. Od října 2017 působí jako technický ředitel. Studoval na Indickém technologickém institutu v Bombaji a Stanfordově univerzitě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy