Všechno se změní, až se začnou rýpat v rodině majitele Seznamu, napsal šéf MF Dnes

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 16. 11. 2018 13:54
V pátečním vydání MF Dnes je v rubrice názory karikatura majitele Seznamu Ivo Lukačoviče. Popisek pod obrázkem hovoří o možném prolomení soukromí jeho osoby, o němž píše na Facebooku i šéfredaktor novin Jaroslav Plesl. Podle něj by se někdo mohl začít "rejpat" v soukromí Lukačoviče. "Svědčí to o praktikách, které redaktoři MF Dnes používají," komentuje výroky mluvčí Seznamu.
Karikatura Ivo Lukačoviče v pátečním deníku MF Dnes.
Karikatura Ivo Lukačoviče v pátečním deníku MF Dnes. | Foto: Aktuálně.cz

"Patnáctý nejbohatší Čech v nové roli. Televize Seznam zabrousila do rodinného zázemí premiéra, dokonce do chorobopisu jeho syna. Tím se jejich vlastník Ivo Lukačovič zařadil mezi magnáty podezřívané z toho, že svá média zneužívají pro vlastní byznysové zájmy. A muž, který si dosud přísně střežil své soukromí, musí počítat s tím, že i to už bude propříště věc veřejná," stojí v popisku ke karikatuře, jejímž autorem je Václav Teichmann.

Screenshot komentáře šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla, který zveřejnil dne 14. 11. 2018 na svém Facebook účtu.
Screenshot komentáře šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla, který zveřejnil dne 14. 11. 2018 na svém Facebook účtu. | Foto: Aktuálně.cz

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl nepřímo Lukačoviče kritizoval na Facebooku už v průběhu týdne. "V extralize dosud existovalo jedno nepsané, ale neporušitelné pravidlo: Na děti se nesahá. A už vůbec ne na děti nemocné… Tím se zároveň otevřela otázka, zda toto pravidlo padlo, proč bylo porušeno a kdo bude na řadě příště," napsal Plesl s tím, že "to bude mít docela závažné důsledky, protože každý z elitního klubu účastníků nepsané dohody se teď může cítit ohrožen…"

"Všechno se změní, až se někdo začne rejpat v rodině Ivovi…" napsal pak v dalším komentáři šéfredaktor novin MF Dnes, které jako součást skupiny Mafra spadají pod koncern Agrofert, který spadá do svěřenského fondu Andreje Babiše.

"Tímto vstoupil do stejného ringu a musí se připravit na to, že to někdo udělá jemu. Asi už si zavřel zdravotní kartu hluboko do švýcarského trezoru," píše v dalším komentáři na Facebooku Plesl. 

Screenshot komentáře šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla, který zveřejnil dne 14. 11. 2018 na svém Facebook účtu.
Screenshot komentáře šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla, který zveřejnil dne 14. 11. 2018 na svém Facebook účtu. | Foto: Aktuálně.cz

Lukačovič výroky v MF Dnes ani na Pleslově profilu komentovat nechtěl. "Pan Lukačovič si velmi střeží své soukromí, na Twitteru se zpravidla vyjadřuje jen k pracovním věcem," řekla redakci Aktuálně.cz mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová s tím, že na výroky nebude aktivně reagovat ani společnost Seznam.cz.

"Výhrůžky šéfredaktora deníku, patřícího do premiérova svěřeneckého fondu, ponecháme k posouzení kriticky uvažující veřejnosti," stojí v prohlášení společnosti Seznam.cz.

Mluvčí dříve redakci Aktuálně.cz řekla: "Svědčí to o nějakých praktikách, které redaktoři MF Dnes chtějí užívat, a je to jejich styl, jakým chtějí psát zprávy, takže ať tak klidně dělají." MF Dnes prý Seznamu žádné dotazy k reportáži přímo neposlala.

Slova šéfredaktora Plesla ani popisek u karikatury podle jejích slov nijak neovlivní práci redaktorů Seznam Zprávy. "Stavíme si na tom, že máme nezávislé a kvalitní zpravodajství, budeme pokračovat v tom, že budeme informovat veřejnost o kauzách, které se ji dotýkají," dodala Kapuciánová.

Premiér Babiš řekl, že z funkce předsedy vlády nikdy neodstoupí:

Nikdy neodstoupím, nikdy! Nech si to všichni zapamatují, říká premiér Andrej Babiš. | Video: Česká televize, Facebook/ČT24
 

Právě se děje

Další zprávy