Video: Jak vypadá kampaň na dědině uprostřed Moravy

Petr Protivánek
26. 5. 2010 14:35
Volební videodeník ukazuje tak trochu jiný pohled na aktuální politiku

Středeční videodeník - Raz, dva, tři. Jen tolik dní zbývá do voleb. A je tedy nejvyšší čas ukázat vám i jiný pohled na volební kampaň, než je ta, kterou předvádějí pánové Paroubek s Nečasem.

Třeba takovou kampaň, která je k vidění na malé vesnici uprostřed Moravy.

Necelý měsíc jsem schraňoval všechny propagační materiály, které mi došly do schránky. Teď znám výsledek. Kromě supermarketů a lecjakých hobby center, nabídek na výkup peří, zlata a prodej brojlerů, mi ve schránce přistáli i politici.

Byl jsem překvapený, že jich nebylo moc. První se dostavil Miloš Zeman, pak suverénní Bobošíková a ještě suverénnější komunisté, naposledy pak slavná poukázka Miroslava Kalouska na 121 tisíc Kč...

A co jinak u nás na vesnici?

Pusťte si video a zjistěte, kdo dává na dědině politikům na frak.

Pevné nervy s politikou vám se středou přeje váš Petr Protivánek, Aktuálně.cz.

Pondělní videodeník byl o tom, jak se v Česku dají topit politici. Pustit si ho můžete ZDE

Úterní videodeník ukazoval, jak vypadá hudební kampaň. Pustit si spot můžete ZDE

Volební videodeníky jsme pro vás chystali i před předčasnými volbami, které měly být na podzim, ale nebyly. Pro připomenutí nabízíme ochutnávku:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Michaláková neuspěla ve Štrasburku, norský soud dostatečně zdůvodnil odebrání dětí

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Norský soud podle ESLP dostatečně zdůvodnil, proč Michalákovou zbavil rodičovských práv k oběma synům.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy