reklama
 
 

Varování: Česko ještě víc sevře inverze, smog a deprese

18. 11. 2012
Kdo chce uniknout depresivnímu počasí, musí se vydat na hory

Praha - Ani nový pracovní týden nepřinese změnu v charakteru počasí. I nadále nás bude provázet inverze a s ní  spojené negativní projevy, jako jsou zhoršené rozptylové podmínky.

Zejména koncentrace prachových částic budou převyšovat své imisní limity a hůře se může dýchat astmatikům a kardiakům. Celý týden přinese zároveň nedostatek slunečního svitu v nížinách, sníženou dohlednost, zvýšený index ospalosti a únavy, a tím i možné deprese.

Nyní to vypadá, že inverzní charakter počasí  ukončí až příští neděli přechod frontálního systému, do té doby očekáváme hodně podobný scénář počasí v jednotlivých dnech - zataženo nízkou oblačností a mlhavo, ojediněle mrholení.

V horských oblastech a ojediněle i jinde jasno nebo polojasno. Jen během pondělí se bude v oblasti vysokého tlaku vzduchu rozpadat slabá studená fronta, takže pondělí přinese více oblačnosti i do hor, v nížinách ale změnu v počasí oproti víkendu skoro nezaznamenáme.

Ranní teploty se budou během pracovního týdne pohybovat nejčastěji mezi 5 až 0 °C, odpolední maxima budou vystupovat shodně v jednotlivých dnech ke 4 až 9 °C, při slunečné obloze naměříme až 12 °C. Stále tak platí, že nejlepší počasí bude v horských oblastech.

autor: Dagmar Honsová, Meteopress | 18. 11. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama