V Praze začíná třídenní sjezd Svědků Jehovových. Letos pod heslem Nevzdávej se

ČTK ČTK
28. 7. 2017 6:50
Hlavním smyslem pravidelných sjezdů Svědků Jehovových bývá upevnění ve víře a poučení z bible.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Strážná věž, Svědkové Jehovovi

Praha - V Praze dnes začíná třídenní regionální sjezd Svědků Jehovových, potrvá do neděle. Program v holešovické Tipsport Areně zahrnuje proslovy, společné modlitby, zpívání, studium bible, filmové projekce nebo tradiční křest. V neděli je připravena biblická přednáška pro veřejnost nazvaná Neztrácejte naději.

Hlavním smyslem pravidelných sjezdů Svědků Jehovových bývá upevnění ve víře a poučení z bible. Ke křtu přijímají jen dospělé, kteří za sebou mají delší studium bible. Pokřtěním dá podle nich člověk veřejně najevo, že chce bohu sloužit. Letošní setkání v hlavním městě se koná pod heslem Nevzdávej se.

Příslušníky této náboženské společnosti veřejnost zná díky dvojicím, které oslovují lidi na ulicích, zvoní u dveří domácností nebo nabízejí na frekventovaných místech ve městech své tiskoviny. Věří ve stejného boha jako křesťané, ale pracují s rozdílnou teologií. Jsou například přesvědčeni o tom, že Vánoce jsou pohanské svátky, a neslaví je. Odmítají také transfuze krve či vojenskou službu. Preferují aktivní používání božího jména v polatinštěném tvaru Jehova.

Společnost se zrodila z kroužku lidí studujících bibli podle témat v letech 1870 až 1879 ve Spojených státech, odkud se rozšířila do zbytku světa. Od roku 1931 začala působit pod současným názvem Svědkové Jehovovi. Svou víru a činnost nepovažují za novou, ale za obnovení křesťanství 1. století. Celosvětově mají více než osm milionů aktivních členů a odhadem dvojnásobek lidí se k této víře hlásí, v Česku je podle dostupných údajů zhruba 14 000 až 16 000 Svědků Jehovových.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 1 hodinou

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy