Policie našla dívky z Prahy, schovávaly se v jeskyni

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 12. 2013 17:01
Sestřenice se ukrývaly v Mnichově Hradišti, obě jsou v pořádku.
Foto: Policie ČR

Praha - Policie v pondělí pozdě odpoledne našla dvě sestřenice z Prahy, které jejich rodiny pohřešují od nedělního večera. Obě se skrývaly v jeskyni v Mnichově Hradišti, podle policie jsou v pořádku.

"Policisté z obvodního oddělení v Mnichově Hradišti objevili dnes kolem půl čtvrté odpoledne obě pohřešované dívky v jedné z jeskyní v tamním parku. Dívky byly v pořádku a policisté momentálně zjišťují okolnosti jejich útěku," řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Dodala, že nyní kriminalisté provádějí výslechy a další nezbytné a administrativní úkony. Poté dojde k odhlášení dívek z celostátního pátrání.

Dívky se v neděli odpoledne vydaly na procházku a ve stanovený čas se nevrátily, ani o sobě nepodaly žádnou zprávu, jejich mobilní telefony byly od půl sedmé v podvečer vypnuté.

Policie je hledala celou noc i během pondělí. Odpoledne si pak případ převzali detektivové z pražského krajského ředitelství, kteří sestavili speciální pátrací tým.

Dívky hledali policisté v uniformě i v civilu. Pracovalo se s různými verzemi, policie předpokládala, že dívky se mohly zranit nebo se stát oběťmi trestného činu.

"Nejvíce se však přikláníme k verzi, že se dívky předem dohodly a že se ukrývají někde v metropoli," řekla ještě před jejich nalezením Rösslerová.

Čtrnáctiletá dívka odešla v neděli krátce před 16. hodinou z domova, o tři roky mladší sestřenice pak zmizela mezi půl šestou a šestou večer.

Rodina nejprve hledala dívky sama, kolem půl jedenácté večer pak pohřešování nahlásila na jednom z místních oddělení. Ani s jednou z dívek totiž podle rodičů nebyly žádné výchovné problémy a nikdy dříve pohřešované nebyly.

 

Právě se děje

Další zprávy