V Praze na Žižkově hořela hala s nábytkem, škoda je zhruba milion a půl

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 8. 2021 8:31
V Praze na Žižkově v ulici Jana Želivského hořela v noci na úterý hala s uskladněným nábytkem. Na místě zasahovalo 12 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů a chemická služba z Petřin, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu ze čtyř, tedy druhý nejzávažnější. Požár způsobil škodu zhruba 1,5 milionu korun.
Požár haly s nábytkem na pražském Žižkově.
Požár haly s nábytkem na pražském Žižkově. | Foto: Hasiči Praha

Zásah byl komplikovaný členitostí objektu a jeho silným zakouřením v počáteční fázi požáru. Příčina požáru zatím není známa, v ranních hodinách se na místo vrátí vyšetřovatel.

Hlášení o požáru v ulici Jana Želivského na Žižkově v Praze 3 přijali hasiči krátce po 22:00. Hořelo ve skladu s nábytkem o rozměru 30 krát 40 metrů. "Postupně bylo na místo vysláno pět profesionálních jednotek (z toho jedna jednotka hasičů Správy železnic), chemická služba z Petřin na výměnu dýchacích přístrojů a sedm jednotek sboru dobrovolných hasičů," uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Kvůli množství zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

Požár se podařilo lokalizovat ve 23:37. "Hasičům se včasným zásahem podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů na nezasaženou část objektu o rozměru 150 krát 30 metrů, přesto byla škoda vzniklá převážně zplodinami hoření vyčíslena předběžně na 1,5 milionu korun," uzavřela mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy