V Libereckém kraji v noci sněžilo, komplikace na silnicích jsou i v dalších krajích

ČTK ČTK
6. 1. 2020 8:16
Řidiči by v novém pracovním týdnu měli dávat pozor hlavně ve vyšších polohách České republiky. V Libereckém kraji nasněžily zhruba dva centimetry. Zbytky sněhu na hlavních tazích může klouzat. V Královehradeckém kraji leží rozbředlý sníh. Ve Zlínském kraji mohou silnice namrzat.
Dopravní situace Dolní Dvořiště
Dopravní situace Dolní Dvořiště | Foto: ČTK

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a po chemickém ošetření mokré, místy ale leží rozbředlý sníh. Pozor by si měli dál motoristé nejen na silnicích 10 a 14, které míří do hor, ale i na hlavním tahu z Liberce na Prahu. Na silnicích nižších tříd, hlavně v horských oblastech, je ujetá vrstva sněhu. Silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost.

Teploty se v pondělí ráno pohybují od minus pěti do dvou stupňů Celsia. Většinou je oblačno nebo zataženo a místy stále sněží. V nižších polohách, hlavně na Českolipsku, se objevují přeháňky dešťové.  

Královéhradeckém kraji by řidiči měli být opatrní v Krkonoších, v Orlických horách, na Jičínsku a Broumovsku. Na silnicích leží ujetá vrstva sněhu, která může být zledovatělá. Ojediněle se mohou v kraji objevit mrznoucí mlhy. Teploty dnes ráno v kraji klesly k minus dvěma až k minus šesti stupňům Celsia. Teploty by se přes den měly pohybovat od nuly do tří stupňů, na horách má být kolem minus dvou stupňů. 

Ve Zlínského kraji jsou potíže na Vsetínsku, kde především v jeho severní a východní části, mohou silnice ráno místy namrzat, případně se na nich může tvořit náledí. Jsou většinou holé, vlhké a sjízdné se zvýšenou opatrností. Kvůli vlhkým vozovkám by měli motoristé jezdit opatrně také na Zlínsku. V kraje jsou vozovky převážně holé, suché a sjízdné bez omezení.   

Teploty se ráno pohybovaly od minus osmi do minus dvou stupňů Celsia. Odpolední maxima by podle předpovědi měla dosáhnout plus tří stupňů Celsia.  

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice ve vyšších polohách Olomouckého kraje, kde některé vozovky ráno pokrývají zbytky zmrzlého sněhu. Hlavní silniční tahy jsou ale zpravidla holé a mokré. Zvýšená opatrnost je na místě hlavně v horských okresech Šumperk a Jeseník i v kopcovité části Prostějovska.  

Hlavní silniční tahy tam jsou po chemickém posypu mokré, méně důležité cesty ale pokrývá zledovatělá vrstva sněhu s posypem. Kluzké mohou být ráno lesní úseky silnic. Na Jesenicku a Šumpersku musí řidiči ráno místy počítat s mlhou a silným větrem. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy