V Británii náhle zemřel český velvyslanec Jan Winkler

Simona Holecová
16. 2. 2009 14:40
Janu Winklerovi bylo 52 let

Londýn/Praha - V Londýně ve věku 52 let náhle zemřel český velvyslanec Jan Winkler.

"Zpráva o úmrtí pana velvyslance hluboce zasáhla všechny jeho přátele a kolegy z diplomatické služby. Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg v kondolenčním dopise vyslovil jménem svým, ministerstva i celé České republiky upřímnou soustrast rodině pana velvyslance," uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová.

Winkler, absolvent Právnické fakulty UK, platil za vynikajícího odborníka v oblasti mezinárodních vztahů. V minulosti dvakrát působil v Černínském paláci jako náměstek ministra pro bezpečnost. "Česká republika tak ztratila jednoho z nejvýznamnějších a nejváženějších diplomatů," uvedl ministr Schwarzenberg.

Winkler byl ženatý, měl tři dětí. Před rokem 1989 působil jako právník ve státním podniku Československé státní dráhy, poté se věnoval akademické dráze. Byl kvestorem Univerzity Karlovy. Odtud pak pokračoval do státních služeb.

O nástupci Jana Winklera na postu zplnomocněného velvyslance pro Velkou Británii a Severní Irsko zatím není rozhodnuto.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Kontroly na hranicích zřejmě zpozdí vlaky ze Slovenska do Česka

Kontroly na hranicích se Slovenskem, které od čtvrtka zahájí policie kvůli zvýšené migraci hlavně Syřanů, zpozdí mezistátní vlaky jedoucí ze Slovenska do Česka. Spoje mohou podle odhadů nabírat zpoždění okolo 15 minut. V úterý to sdělil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Opatření začne platit od půlnoci ze středy na čtvrtek.

Kontroly ve vlacích by se měly konat v pohraničních přechodových stanicích. Spoje budou podle drah moci odjíždět do Česka po souhlasu policie po provedení její kontroly.

Projeví se to na provozu vlaků. "V současné době je obtížné předjímat délku pobytu v pohraničních stanicích a zpoždění v další jízdě, ale odhadujeme, že by se tato zdržení mohla pohybovat okolo 15 minut v závislosti na obsazenosti jednotlivých spojů," uvedl Šťáhlavský. Aktuální informace o jízdě vlaků a opatřeních podle něj cestující najdou například na webu nebo v aplikaci dopravce Můj vlak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy