V baby boxu našli desáté dítě, holčička je v pořádku

Red Dom
16. 12. 2007 0:20
Miminko našli v Praze - Hloubětíně
V Čechách je stále větší problém počít miminko. V roce 1940 měl průměrně muž v jednom mililitru ejakulátu kolem 110 milionů spermií.Do roku 1990 klesl jejich počet na 60 milionů.
V Čechách je stále větší problém počít miminko. V roce 1940 měl průměrně muž v jednom mililitru ejakulátu kolem 110 milionů spermií.Do roku 1990 klesl jejich počet na 60 milionů. | Foto: Martin Žucha

Praha - Holčička, jejíž nové jméno zní Markéta, Lenka.

V sobotu ji našli odloženou v pražském Baby boxu v Hloubětíně. Je desátým takto zachráněným novorozencem. Její neznámá matka ji zde odložila v dobrém stavu, podle prvních kontrol je miminko zdravé a v pořádku.

První jméno "dostalo" od správců boxu, to druhé "zdědilo" v nemocnici od jedné ze sester. Jak se bude holčička jmenovat ve skutečnosti, se rozhodne v následujících dnech.

Během pár dnů je to druhý pražský nalezenec. Ten první však narozdíl od sobotního příběhu nebyl zdaleka tak idylický - novorozeného chlapce našel pražský bezdomovec pohozeného u popelnic. Bezprostředně po nálezu bojovalo miminko o život, v nemocnici lékaři podchlazeného chlapce stabilizovali.

Miminko pohozené u popelnic: Stav chlapce je vážný, ale lepší se

 

 

Právě se děje

Další zprávy