V Argentině zadrželi Čecha, který se čtvrt století vyhýbal vězení

ČTK ČTK
30. 11. 2023 17:08
Na hranici mezi Argentinou, Brazílií a Paraguayí počátkem listopadu zadrželi českého občana, který se posledních 25 let vyhýbal nástupu do vězení. Hledaný Josef Šindelek byl v roce 1998 odsouzen za podvod ve firmě na 30 měsíců za mřížemi. Úřady žádají o jeho vydání do Česka. Napsal to ve čtvrtek server Novinky.cz.
Policie, ilustrační foto
Policie, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka potvrdil, že muž byl zadržen na území Argentiny na základě mezinárodního pátrání vyhlášeného Interpolem. "Aktuálně je umístěn ve vazbě v rámci extradičního řízení," uvedl pro Novinky a Právo.

Šindelek si ve firmě, kde pracoval, přeposlal 2,72 milionu korun na svůj účet. Jeho partnerka Novinkám a Právu řekla, že se tak chtěl dostat k procentům z provedených zakázek, které mu dlužil majitel firmy. Ten však věc oznámil na policii a Šindelek skončil jako obžalovaný u soudu. Nejprve mu Krajský soud v Brně uložil 5,5 roku vězení, trest mu snížil odvolací olomoucký vrchní soud. Šindelek pak opustil Česko, protože se podle své partnerky cítil nevinný a s trestem nesouhlasil.

 

Právě se děje

Další zprávy