reklama
 
 

Užijte si nejteplejší den roku. Pak to půjde z kopce

20. 6. 2012 9:30
Počátkem léta se začne ochlazovat a vstup do prázdnin bude poměrně chladný

Praha - Středa bude jak nejteplejším dnem týdne, tak i nejteplejším dnem od začátku letošního roku. Nejvyšší odpolední teploty se na východě území zastaví až na 34 °C.

Zatímco předpověď počasí pro Čechy ukazuje na oblačno až polojasno s občasnými přeháňkami a bouřkami, které mohou být ojediněle silné a doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm o intenzitě kolem 50 mm/hod a silným větrem, na Moravě a ve Slezsku bude jasno nebo polojasno.

Také během noci na čtvrtek se na přechodu studené fronty dále do východní Evropy mohou místy vyskytovat silné bouřky. Úderem čtvrtečního dne pak začíná astronomické léto, což opět potvrdí i teploty, které budou šplhat až ke 30 °C.

Fotíte s námi tropy v Česku, tady je první ochutnávka:

Astronomické léto 21. června začíná přesně v 1.09 hodin SEČ. Slunce vstoupí do znamení Raka a na severní polokouli nastane letní slunovrat, máme tak před sebou nejdelší den a nejkratší noc v roce.

Ještě první letní den naměříme tropické teploty, poté se ale začne ochlazovat a z měsíčního výhledu počasí vyplývá, že letošní školní prázdniny odstartují teplotami pohybujícími se jen kolem 20 °C.

Podívejte se na předběžnou třicetidenní předpověď:

Období od 21. do 30. června 2012

Bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Očekáváme i bouřky, zpočátku místy, postupně jen ojediněle. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 19 až 14 °C, postupně klesnou na 15 až 10 °C. Denní teploty zpočátku vystoupají na 25 až 31 °C, pak budou pozvolna klesat na 22 až 26 °C. Koncem června lze očekávat 19 až 24 °C.

Období od 1. do 10. července 2012

Předpověď ukazuje na polojasno až oblačno, místy s přeháňkami. Zpočátku se ojediněle vyskytnou bouřky, postupně místy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 10 °C, denní teploty zpočátku období mezi 19 až 24 °C, postupně se oteplí na 23 až 27 °C.

Období od 11. do 20. července 2012

Bude polojasno, jen přechodně až oblačno s místními přeháňkami nebo bouřkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 17 až 12 °C, denní teploty vystoupají na 23 až 29 °C.

Celkově očekáváme, že následující měsíc bude teplotně mírně nadprůměrný s průměrnou teplotou vzduchu na 17 °C. Předpokládaný úhrn srážek pro toto období je 82 mm, což je rovněž nadprůměrný údaj.

autor: Dagmar Honsová, Meteopress | 20. 6. 2012 9:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama