Útoky na trať na Teplicku pokračují. Provoz Moldavské dráhy opět omezilo kamení

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 12. 2022 12:59
Kvůli kamenům na trati se v sobotu na zhruba tři hodiny opět zastavil provoz vlaků poblíž Hrobu na Teplicku. Po změně dopravce se kamení na takzvané Moldavské dráze objevilo už potřetí, jednou se také na kolejích nacházela neznámá olejovitá látka. Věc vyšetřuje policie. Provoz na trati byl obnoven krátce po 12:20.
Moldavská trať.
Moldavská trať. | Foto: Magdaléna Medková

"Provoz na železniční trati mezi Hrobem a Dubím na Teplicku zastaven. Na trati opět ležely kameny. Strojvedoucí si překážky všiml a vlak zastavil. Policisté jsou na místě," napsala policie na Twitteru. O zastavení provozu informovala Správa železnic na twitteru kolem 09:00.

Doprava na trati spojující Most s Moldavou v Krušných horách se kvůli kamenům na trati dosud naposledy zastavila v úterý. Vlak, ve kterém byl pouze strojvedoucí, tehdy mezi Osekem a Hrobem narazil do nastražené hromady kamení. Podle zástupce dopravce Railway Capital se strojvedoucímu nic nestalo, provoz se obnovil po čtyřech hodinách. Srážka poškodila hnací vozidlo, škoda byla předběžně vyčíslená na 100 000 korun, řekla tehdy mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

První incident na trati se stal 11. prosince, kdy se společně s novým řádem změnil podle Pistoriusové i dopravce. Railway Capital dopravu převzal po Českých drahách. Na kolejích se tehdy nacházela neznámá olejovitá látka, policie věc vyšetřuje jako obecné ohrožení. Ve vlaku byli cestující, nikomu se nic nestalo. Ve stejný den se na trati také objevilo kamení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy