Tragická nehoda u Bezměrova. Deset zranění, dvě z toho těžká

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 8. 2014 14:30
Křižovatka se stala po otevření dálníce D1 noční můrou záchranářů, kteří zde již vyjížděli k několika desítkám často závažných nehod.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Šilpoch/Economia

Bezměrov - Na křižovatce u Bezměrova na Kroměřížsku se dnes dopoledne srazila dvě vozidla. Nehoda si vyžádala deset zranění. Řekl to mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Podle mluvčího zdravotnické záchranné služby Petra Olšana byl jeden muž zraněn vážně a je v ohrožení života. Křižovatka byla asi hodinu zcela uzavřena, poté provoz řídila kyvadlově policie.

Podle Netopila se střetl velký rodinný vůz Ford S-MAX, kde cestovalo sedm pasažérů včetně čtyř dětí, a osobní automobil značky Peugeot, jehož posádku tvořili tři cizinci.

"Čtyřicetiletý řidič Peugeotu jedoucí od Brna na Kroměříž nedal přednost osmatřicetiletému řidiči vozu Ford, který jel od Kojetína směrem na dálnici," řekla Barbora Balášová z kroměřížské policie. Dodala, že řidič Fordu po nehodě nadýchal 0,45 promile alkoholu.

Podle Balášové byl vážně zraněn jednačtyřicetiletý spolujezdec z Fordu a třiasedmdesátiletá žena z Peugeotu. "Muž byl s mnohačetnými poraněními transportován vrtulníkem na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice. Žena byla se středně těžkým poraněním v oblasti břicha převezena do nemocnice v Kroměříži," uvedl Olšan.

Nebezpečná křižovatka

Další dva dospělí účastníci nehody byli podle něj se středně těžkými poraněnými horních končetin převezeni do nemocnic v Kroměříži a ve Zlíně. Zbylé dva dospělé a všechny čtyři děti převezly sanitky převážně s lehčími zraněními jako jsou zhmožděniny k ošetření do nemocnice v Přerově, poznamenal Olšan. Policie nehodu nadále vyšetřuje.

Nebezpečná křižovatka u Bezměrova na Kroměřížsku je častým místem podobně závažných střetů. Nejtragičtější z nich se stal v červenci roku 2011, kdy zde vyhasly životy hned tří lidí. Křižovatka byla poté nově označena, někteří řidiči zde přesto nadále nerespektují změnu přednosti vyvolanou stavbou dálnice.

Nedaleko Bezměrova se kříží někdejší hlavní silnice, cesta z Kroměříže na Brno, s dálničním přivaděčem na D1 od Kojetína. Po otevření dálnice na podzim roku 2008 se zde měnila přednost, stávající hlavní komunikace se stala vedlejší a dálniční přivaděč je hlavní silnicí. Křižovatka se ale záhy stala noční můrou záchranářů, kteří zde vyjížděli k několika desítkám často závažných nehod.

 

Právě se děje

Další zprávy