Tragická nehoda u Bezměrova. Deset zranění, dvě z toho těžká

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 8. 2014 14:30
Křižovatka se stala po otevření dálníce D1 noční můrou záchranářů, kteří zde již vyjížděli k několika desítkám často závažných nehod.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Šilpoch/Economia

Bezměrov - Na křižovatce u Bezměrova na Kroměřížsku se dnes dopoledne srazila dvě vozidla. Nehoda si vyžádala deset zranění. Řekl to mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Podle mluvčího zdravotnické záchranné služby Petra Olšana byl jeden muž zraněn vážně a je v ohrožení života. Křižovatka byla asi hodinu zcela uzavřena, poté provoz řídila kyvadlově policie.

Podle Netopila se střetl velký rodinný vůz Ford S-MAX, kde cestovalo sedm pasažérů včetně čtyř dětí, a osobní automobil značky Peugeot, jehož posádku tvořili tři cizinci.

"Čtyřicetiletý řidič Peugeotu jedoucí od Brna na Kroměříž nedal přednost osmatřicetiletému řidiči vozu Ford, který jel od Kojetína směrem na dálnici," řekla Barbora Balášová z kroměřížské policie. Dodala, že řidič Fordu po nehodě nadýchal 0,45 promile alkoholu.

Podle Balášové byl vážně zraněn jednačtyřicetiletý spolujezdec z Fordu a třiasedmdesátiletá žena z Peugeotu. "Muž byl s mnohačetnými poraněními transportován vrtulníkem na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice. Žena byla se středně těžkým poraněním v oblasti břicha převezena do nemocnice v Kroměříži," uvedl Olšan.

Nebezpečná křižovatka

Další dva dospělí účastníci nehody byli podle něj se středně těžkými poraněnými horních končetin převezeni do nemocnic v Kroměříži a ve Zlíně. Zbylé dva dospělé a všechny čtyři děti převezly sanitky převážně s lehčími zraněními jako jsou zhmožděniny k ošetření do nemocnice v Přerově, poznamenal Olšan. Policie nehodu nadále vyšetřuje.

Nebezpečná křižovatka u Bezměrova na Kroměřížsku je častým místem podobně závažných střetů. Nejtragičtější z nich se stal v červenci roku 2011, kdy zde vyhasly životy hned tří lidí. Křižovatka byla poté nově označena, někteří řidiči zde přesto nadále nerespektují změnu přednosti vyvolanou stavbou dálnice.

Nedaleko Bezměrova se kříží někdejší hlavní silnice, cesta z Kroměříže na Brno, s dálničním přivaděčem na D1 od Kojetína. Po otevření dálnice na podzim roku 2008 se zde měnila přednost, stávající hlavní komunikace se stala vedlejší a dálniční přivaděč je hlavní silnicí. Křižovatka se ale záhy stala noční můrou záchranářů, kteří zde vyjížděli k několika desítkám často závažných nehod.

 

Právě se děje

před 43 minutami

USA omezily víza pro čínské funkcionáře kvůli Tibetu

Americká administrativa omezila a v některých případech dokonce zakázala vydávání víz čínským funkcionářům, kteří se podle ní podílejí na blokování cest cizinců do Tibetu. Oznámil to v úterý ministr zahraničí Mike Pompeo. Šéf diplomacie ale nesdělil, jakých konkrétních osob se americké sankce týkají, ani kolik lidí jimi bude postiženo, uvedla agentura AP.

"Peking bohužel dál systematicky omezuje cesty amerických diplomatů a dalších úředníků, novinářů a turistů do autonomní oblasti Tibetu," uvedl Pompeo. Proto americké úřady recipročně omezí možnost cestování do USA pro ty čínské představitele, kteří se podle nich podíleli či podílejí na formulování a prosazování pravidel, která Tibet cizincům z velké části uzavírají.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Rusko a Čína vetovaly prodloužení pomoci pro Sýrii

Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci o dalším prodloužení přeshraniční humanitární pomoci pro Sýrii. Informovala o tom agentura DPA. Současné povolení platí jen do pátku, na dodávkách potravin a léků jsou přitom závislé miliony syrských civilistů.

Rezoluci navrhly společně Německo a Belgie, zástupci Číny a Ruska se ale během úterního jednání postavili proti. Podle DPA Moskva chce, aby se pro doručování pomoci nadále využíval jen jediný hraniční přechod z Turecka. Dalších 13 členů RB ale trvá na tom, že pro humanitární dodávky musí dál sloužit nejméně dva přechody jako dosud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy