Temelín se naklonuje o další čtyři věže

Temelín se naklonuje o další čtyři věže
Štěpit jádro není jen tak. Tento proces vyrábí v Česku témeř polovinu veškeré elektrické energie. Při štěpení se zbytky jádra atomu uranu od sebe rozletí rychlostí až 10tis. km/s. Temelínský reaktor rozštěpí každý den zhruba 3kg uranu
V areálu temelínské elektrárny je energie evidentně přebytek. Jinde ale ne a proto se bude stavět
Pro dostavbu dvou dalších reaktorů a čtyř chladicích věží se počítá s 35 hektary západně od současné stavby
Pojďte se podívat dovnitř, mobil, výbušniny a drogy nechte doma
Foto: Jan Langer
Jan Langer
8. 3. 2010 10:50

Za deset let by se Temelín měl rozrůst o další dva reaktory. Přípravy na investici za desítky miliard korun jsou už ovšem v plném proudu. Podívejte se, jak to vypadá v areálu Temelína i na místě, kde vyrostou dva nové jaderné bloky a čtyři nové chladící věže

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy