Svobodní sestavují kandidátku do eurovoleb. Dvojkou chce být hradní kandidát Karel Diviš, spolupracují s Motoristy sobě

ČTK ČTK
11. 11. 2023 19:23
Svobodní sestavují kandidátku do eurovoleb. Dvojkou chce být hradní kandidát Karel Diviš, spolupracují s Motoristy sobě

Strana Svobodných jednala v sobotu v Praze o podobě kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Lídrem bude předseda strany Libor Vondráček, o post dvojky usiluje mimo jiné bývalý prezidentský kandidát Karel Diviš. O obsazení prvních deseti míst by mělo být jasno do konce roku. ČTK to po skončení sněmu řekla mluvčí strany Veronika Blažková. Svobodní o spolupráci jednají také s uskupením Motoristé sobě, které loni neúspěšně kandidovalo v pražských volbách.

O druhé místo na kandidátce do EP usiluje kromě Diviše, který v lednových prezidentských volbách získal 1,35 procenta voličských hlasů, také místopředseda Svobodných Luboš Zálom a šéf buňky v Moravskoslezském kraji Matěj Gregor. "Výsledky těchto primárních voleb budou známé do cca deseti dnů. I o dalších místech v první desítce se bude hlasovat v primárních volbách," uvedla mluvčí.

Na dnešním sněmu Svobodných vystoupil také předseda strany Motoristé sobě Petr Macinka, který je zároveň mluvčím Institutu Václava Klause. Podle Blažkové mají obě strany hodně podobné názory a výsledkem spolupráce může být i účast motoristů na kandidátce Svobodných.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy