Soud znovu odsoudil kladenského exprimátora Volfa

Domácí Domácí
4. 11. 2008 17:10
Dostal podmínku za zneužití pravomoci

Praha - Soud znovu potrestal bývalého kladenského primátora Milana Volfa.

Tamní okresní soud mu za zneužití pravomoci veřejného činitele vyměřil patnáctiměsíční podmínku.

O verdiktu informoval server České noviny.

"Volf podle verdiktu bez souhlasu zastupitelstva poskytl čtyřicetimilionovou dotaci zimnímu stadionu, který nebyl v majetku města. Soud také uznal, že Volf bez řádné soutěže prosadil nákup luxusního Audi A8," píše server.

Vedle Volfa byl potrestán bývalý jednatel Sportovních areálů města Kladno Václav Přibyl. Oba se proti rozsudku na místě odvolali.

Stejný trest u kladenského soudu už oba jednou dostali. případ se dostal až k Nejvyššímu soudu, který věc vrátil na začátek s tím, že verdikt okresního soudu obsahuje rozpory a je těžko přezkoumatelný.

Soudkyně Jiřina Říhová po vynesení rozsudku vysvětlila, že rozhodnutí Nejvyššího soudu respektovala, a upravila proto právní kvalifikaci ve prospěch obžalovaných.

"Uznali jsme je vinnými pouze v takzvané základní skutkové podstatě. Neuznali jsme, že jsou tam okolnosti pro takzvané zvýšení trestní sazby a pro posunutí trestní kvalifikace do přísnějších odstavců toho zákonného ustanovení," vysvětlila.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministerstvo bude chtít od ruského velvyslance vysvětlit zadržení Navalného i násilné potlačení protestů, řekl Petříček

Ministerstvo zahraničí bude chtít od ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského vysvětlení zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného i násilného potlačení protestů v Rusku. Řekl to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Zároveň velvyslanci resort sdělí svůj postoj k celé věci.

Petříček se kvůli koronaviru nemohl zúčastnit dnešního jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie, kteří se neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za Navalného uvěznění. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Zdroj: ČTK
Další zprávy