Sobotka na oslavách 1. máje: Mír a stabilita jsou zajištěny

ČTK ČTK
1. 5. 2014 12:09
Premiér si pochvaloval úspěchy vlády i 10 let v EU, slíbil také levnější léky.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka při oslavě 1. máje na Střeleckém ostrově v Praze vyzdvihl úspěchy vlády za prvních sto dnů jejího vládnutí.

Slíbil snížení daně z přidané hodnoty na léky na deset procent od příštího roku, ujistil, že vláda podporuje nová pracovní místa, poděkoval voličům za podporu a vyzval je k podpoře i v nadcházejících evropských volbách. Ve slunečném počasí mluvil asi ke stovce příznivců sociální demokracie.

Premiér: Stabilita a mír nikdy nebyly tak dobře zajištěny

Sobotka připomněl i desáté výročí vstupu Česka do unie. "Ještě nikdy nebyla stabilita a mír zajištěny tak, jak jsou zajištěny dnes," prohlásil.

Česká strana podle něj nedokázala v unii vždy vyjednat to, co Česko potřebovalo, a byla o podle něj chyba české strany. "Já bych chtěl, aby vláda toto změnila," řekl.

Voličům poděkoval za podporu v loňských parlamentních volbách a současně je vyzval k podpoře strany v evropských volbách. Stranu podle něj čeká ještě hodně zápasů, například ve vládní koalici nebo v parlamentu, kde bude prosazovat své hodnoty.

První máj a Svátek práce se nevylučují

Sobotka pak rozmlouval s občany a rozdával autogramy. Novinářům na jejich dotaz odpověděl, že se vůbec nevylučuje 1. máj jako svátek práce i jako lásky čas. "Já myslím, že každý má nějakého blízkého člověka, kterému tuto lásku může na 1. května projevit a vyjádřit," řekl.

"Já určitě dorazím domů tak včas, abych měl možnost se ještě setkat se svou manželkou, a dneska jsem vzal také na 1. máj svého syna tak, abych ten čas netrávil jenom s lidmi, kteří přijdou na naše mítinky, ale abych měl také s sebou někoho z rodiny," dodal. Letošní 1. máj Sobotka slaví poprvé jako premiér.

Příznivé počasí přilákalo na Žofín asi stovku příznivců strany. U stánku si mohli vzít předvolební materiály, pro děti byl připraven skládací hrad a kolotoč. Příchozí vítala hudbou kapela Květovanka, další část hudebního programu by měla zpestřit country kapela Starý koně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy