Slovenská premiérka Iveta Radičová je na pracovní návštěvě ČR

Slovenská premiérka Iveta Radičová je na pracovní návštěvě ČR
Česká republika a Slovensko chtějí automatické sankce pro země EU porušující rozpočtová pravidla Evropské unie.
Shodují se také v tom, že by EU měla změnit kritéria pro posuzování deficitu rozpočtů tak, aby byla objektivní. Hodnocení národních rozpočtů by podle obou zemí mělo zohlednit náklady na penzijní reformu. Po pondělním jednání s premiérem Petrem Nečasem to novinářům řekla slovenská premiérka Iveta Radičová.
Nečas i Radičová nicméně zdůraznili, že slovenský a český pohled na nová rozpočtová pravidla EU se částečně liší kvůli tomu, že Slovensko je na rozdíl od ČR členem eurozóny.
Oba politici se setkali už v červenci v Bratislavě, kde hovořili o hospodaření státu, energetické bezpečnosti či regionální spolupráci.
Foto: Reuters

Praha - Slovenská premiérka Iveta Radičová přijela v pondělí na pracovní návštěvu České republiky. Jednala s premiérem Petrem Nečasem (ODS) a setkala se také s prezidentem Václavem Klausem. V programu měla i schůzku s předsedy obou komor českého parlamentu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 7 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy