Senát bude řešit těžbu lithia, zbraňovou novelu projedná nejspíše až po sněmovních volbách

ČTK ČTK
10. 10. 2017 19:30
Kauza těžby lithia v Česku australskou firmou bude zřejmě jedním z nejsledovanějších bodů nadcházející schůze Senátu. Senátoři by se jí měli věnovat ve středu odpoledne i s ministry průmyslu či zahraničí. Organizační výbor v úterý z návrhu programu vyřadil ústavní novelu, která by měla posílit práva majitelů legálně držených zbraní. K předloze chybí stanoviska odborných výborů. ODS se může znovu pokusit novelu dodatečně zařadit do programu, není ale příliš pravděpodobné, že Senát normu do sněmovních voleb projedná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: DVTV
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy