Schwarzenberg na Hradě? Emigroval bych, píše Klaus

Domácí Domácí
24. 1. 2013 15:34
Končící prezident se již v obdobném duchu vyjádřil před prvním kolem volby
Václav Klaus pronáší projev během 67. Valného shromáždění OSN
Václav Klaus pronáší projev během 67. Valného shromáždění OSN | Foto: Reuters

Praha - Současný prezident Václav Klaus se svojí averzí ke Karlu Schwarzenbergovi - zejména po nedávné debatě týkající se Benešových dekretů -  příliš netají.

Jak daleko ale tato nechuť jde, ukazuje SMS zpráva, kterou zaslal jednomu ze svých přátel.

Podle serveru Lidovky.cz by totiž Klaus v případě, že bude současný ministr zahraničí zvolen prezidentem, emigroval. 

"Jsem Vaší SMS šokován. Vy tedy volíte knížete? Já budu v případě jeho zvolení uvažovat o emigraci. VK," stojí ve zprávě, kterou web zveřejnil.

Jejím adresátem má být jeden z Klausových přátel, jehož jméno však server nezveřejnil.

Není také jasné, zda - a do jaké míry - byl tento vzkaz míněn v nadsázce, nicméně v podobném duchu se prezident již v minulosti vyslovil.

Při besedě na Univerzitě Hradec Králové v polovině prosince loňského roku totiž prohlásil, že jsou mezi prezidentskými kandidáty "někteří, po jejichž volbě bych měl pocit, že je nezbytné někam emigrovat. Jsou někteří, kde si dovedu představit, že by mohli být prezidenty. Zřejmě by občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě z jejich činů, to asi ano, ale dovedu si to představit."

 

Právě se děje

před 12 minutami

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy