Ruzyně hlásí havárii letadla ČSA. Pozor, jen cvičně

Adam Junek
18. 5. 2010 9:00
Cvičný pád má prověřit připravenost záchranných složek. Cestující nijak neovlivní
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Na ruzyňské letiště v Praze se zřítilo letadlo ČSA, na místě zasahují hasiči i záchranáři... Tak by mohla znít první slova tragické zprávy z dnešních událostí na pražském letišti. Pokud by ovšem nebyly cvičné.

Podle informací deníku Aktuálně.cz totiž právě dnes cvičí letiště společně s Českými aeroliniemi krizovou situaci. Na letištní ploše v Ruzyni se tak koná cvičení letecké nehody, jehož se účastní i bezpečnostní záchranné složky, tedy hasiči a záchranáři.

Na dotaz Aktuálně.cz to potvrdila i mluvčí ČSA Hana Hejsková.

"Cvičná akce, jejímž účelem je prověřit připravenost všech zúčastněných složek, se nijak nedotkne provozu dopravce. Cestující jsou a budou standardně odbavováni, všechny linky Českých aerolinií budou létat podle letového řádu," zdůraznila Hejsková.

Podobná cvičení se pořádají na letištích pravidelně. Nedávno tak například "vyjelo z dráhy a utrhlo si motor" letadlo na letišti v Brně-Tuřanech. "Hořící" letadlo zase zachraňovali v Pardubicích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy