Ruzyně hlásí havárii letadla ČSA. Pozor, jen cvičně

Adam Junek
18. 5. 2010 9:00
Cvičný pád má prověřit připravenost záchranných složek. Cestující nijak neovlivní
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Na ruzyňské letiště v Praze se zřítilo letadlo ČSA, na místě zasahují hasiči i záchranáři... Tak by mohla znít první slova tragické zprávy z dnešních událostí na pražském letišti. Pokud by ovšem nebyly cvičné.

Podle informací deníku Aktuálně.cz totiž právě dnes cvičí letiště společně s Českými aeroliniemi krizovou situaci. Na letištní ploše v Ruzyni se tak koná cvičení letecké nehody, jehož se účastní i bezpečnostní záchranné složky, tedy hasiči a záchranáři.

Na dotaz Aktuálně.cz to potvrdila i mluvčí ČSA Hana Hejsková.

"Cvičná akce, jejímž účelem je prověřit připravenost všech zúčastněných složek, se nijak nedotkne provozu dopravce. Cestující jsou a budou standardně odbavováni, všechny linky Českých aerolinií budou létat podle letového řádu," zdůraznila Hejsková.

Podobná cvičení se pořádají na letištích pravidelně. Nedávno tak například "vyjelo z dráhy a utrhlo si motor" letadlo na letišti v Brně-Tuřanech. "Hořící" letadlo zase zachraňovali v Pardubicích.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy