Roušky jsou na ulici povinné, i když jste na ní sám, řekl Blatný

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
11. 3. 2021 17:22
Poslanec za ODS Vojtěch Munzar se při sněmovních interpelacích optal ministra zdravotnictví, jak pomáhá epidemiologické situaci povinnost nosit roušku všude v zastavěném území obce, tedy i v případech, kdy je člověk na ulici zcela sám.
Poslanec Munzar se optal ministra zdravotnictví, jak pomáhá epidemiologické situaci povinnost nosit roušku na ulici, když jde po ní člověk sám. | Video: youtube/PSP ČR

Jan Blatný rozhodnutí hájil. Podle ministra bylo nutné opatření zpřísnit s ohledem na nakažlivější britskou mutaci koronaviru, výjimky by podle něho snižovaly efektivitu. "I s ohledem na kontrolu je to nastaveno takto," uvedl Blatný.

Ministr tvrdí, že zavádění výjimek je kontraproduktivní. "Vaší logické argumentaci ale rozumím," doplnil Blatný směrem k poslanci Munzarovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy