Foto: Festival Rock for People slaví dvacetiny

Foto: Festival Rock for People slaví dvacetiny
"To je z 1. ročníku v roce 1995 - kapela ZOO… Bezvadní kluci, chodíval jsem s nimi hrát chvilku sálový fotbálek…", vzpomíná Petr Fořt. "Střípky z tohoto koncertu si pamatuji dodnes: na začátku jejich vystoupení se přehnal areálem asi čtvrthodinový silný déšť a pak se rozjasnilo a vykouklo sluníčko. Umocnilo to atmosféru zbytku koncertu a bylo to úžasné - jako kdyby někdo nahoře řekl: 'Teď vám trochu vyčistíme vzduch, ať se vám navečer zbytek festivalu lépe dýchá'."
"Obrázek ve mně evokuje naše pionýrské začátky s partnerským plněním: před festivalem se nám ve skladu sešly hromady partnerských plachet a log a my je pak věšeli, kam to šlo. No, to už by nyní asi neprošlo…" (rok 1995)
"Bingo! Toto je manželka známého kolínského novináře Zdendy Hejduka, který s námi od začátku zažil většinu festivalů. Je to ukázkový kamarád do nepohody. A jeho dcerka? Ta už je dnes o nějakých 18 let starší a jejím manželem se stal Kašpárek v rohlíku." (rok 1996)
"Sluníčko – tuhle kapelu jsme s druhým pořadatelem Michalem Thomesem oba milovali a obdivovali. Měli být headlinerem 1. ročníku, ale bohužel se 3 dny před festivalem rozpadli. Po čase se dali dohromady a na postu zpěvačky se objevila namísto Lenky Dusilové Kamila. Asi 3 roky jsem tuhle kapelu zastupoval jako manager a užil si s nimi řadu koncertů. Byli to všichni výborní a nápadití muzikanti. Rád vzpomínám na Marcela Pindela, Marka Zeleného nebo Pancha. Škoda, že jim to nevydrželo v původní sestavě dodnes. Myslím, že bychom se dočkali množství originálních velehitů." (rok 1996)
Rock for People, Petr Fořt
1. 7. 2014 23:33
20 let hudebního festivalu Rock for People na fotkách, které jste možná nikdy neviděli! Komentuje je jeden ze zakladatelů festivalu Petr Fořt.

Fotogalerie - Festival Rock for People letos slaví 20. narozeniny. A to je důvod, proč redakce Aktuálně.cz nechala zavzpomínat jednoho ze zakladatelů, Petra Fořta, na první i poslední ročníky.

Na čtyřiceti snímcích je vidět nejen proměna tohoto festivalu, který tuzemskému publiku přivezl kapely jako Muse, The Prodigy, Arctic Monkeys a další.

Letošní Rock for People začíná už 3. července v Hradci Králové a návštěvníci se mohou opět těšit na 200 programových bodů, které se netýkají jen muziky, ale i divadla, sportu, módy nebo politiky. Ostatně, své zastoupení bude mít na festivalu i Aktuálně.cz a Respekt!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Svědek v případu sexuálního zneužití proti kardinálovi Pellovi rozhodnutí o osvobození přijal

 Australan, který obvinil kardinála George Pella ze sexuálního zneužití, dnes řekl, že přijímá soudní rozhodnutí Pella osvobodit. Kardinál je od úterka na svobodě, původně dostal šestiletý trest vězení za zneužití chlapců.

Muž, jehož jméno v procesu nepadlo a který byl označován pouze jako Svědek J., dnes ve svém prohlášení vyjádřil naději, že tento případ neodradí lidi, kteří přečkali zneužití. "V případě sexuálního zneužití v dětství je obtížené uspokojit soud v tom, že se čin stal bez jakýchkoli pochybností," sdělil muž, jemuž je nyní kolem třiceti let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy