Foto: Festival Rock for People slaví dvacetiny

Foto: Festival Rock for People slaví dvacetiny
"To je z 1. ročníku v roce 1995 - kapela ZOO… Bezvadní kluci, chodíval jsem s nimi hrát chvilku sálový fotbálek…", vzpomíná Petr Fořt. "Střípky z tohoto koncertu si pamatuji dodnes: na začátku jejich vystoupení se přehnal areálem asi čtvrthodinový silný déšť a pak se rozjasnilo a vykouklo sluníčko. Umocnilo to atmosféru zbytku koncertu a bylo to úžasné - jako kdyby někdo nahoře řekl: 'Teď vám trochu vyčistíme vzduch, ať se vám navečer zbytek festivalu lépe dýchá'."
"Obrázek ve mně evokuje naše pionýrské začátky s partnerským plněním: před festivalem se nám ve skladu sešly hromady partnerských plachet a log a my je pak věšeli, kam to šlo. No, to už by nyní asi neprošlo…" (rok 1995)
"Bingo! Toto je manželka známého kolínského novináře Zdendy Hejduka, který s námi od začátku zažil většinu festivalů. Je to ukázkový kamarád do nepohody. A jeho dcerka? Ta už je dnes o nějakých 18 let starší a jejím manželem se stal Kašpárek v rohlíku." (rok 1996)
"Sluníčko – tuhle kapelu jsme s druhým pořadatelem Michalem Thomesem oba milovali a obdivovali. Měli být headlinerem 1. ročníku, ale bohužel se 3 dny před festivalem rozpadli. Po čase se dali dohromady a na postu zpěvačky se objevila namísto Lenky Dusilové Kamila. Asi 3 roky jsem tuhle kapelu zastupoval jako manager a užil si s nimi řadu koncertů. Byli to všichni výborní a nápadití muzikanti. Rád vzpomínám na Marcela Pindela, Marka Zeleného nebo Pancha. Škoda, že jim to nevydrželo v původní sestavě dodnes. Myslím, že bychom se dočkali množství originálních velehitů." (rok 1996)
Rock for People, Petr Fořt
1. 7. 2014 23:33
20 let hudebního festivalu Rock for People na fotkách, které jste možná nikdy neviděli! Komentuje je jeden ze zakladatelů festivalu Petr Fořt.

Fotogalerie - Festival Rock for People letos slaví 20. narozeniny. A to je důvod, proč redakce Aktuálně.cz nechala zavzpomínat jednoho ze zakladatelů, Petra Fořta, na první i poslední ročníky.

Na čtyřiceti snímcích je vidět nejen proměna tohoto festivalu, který tuzemskému publiku přivezl kapely jako Muse, The Prodigy, Arctic Monkeys a další.

Letošní Rock for People začíná už 3. července v Hradci Králové a návštěvníci se mohou opět těšit na 200 programových bodů, které se netýkají jen muziky, ale i divadla, sportu, módy nebo politiky. Ostatně, své zastoupení bude mít na festivalu i Aktuálně.cz a Respekt!

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela nehoda dvou nákladních aut

Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela v sobotu odpoledne nehoda dvou nákladních aut, směr na Prahu je neprůjezdný. Hasiči odstraňují kapaliny vyteklé na vozovku, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Evy Hašlové se kolize obešla bez zranění.

Událost se stala po 13:30 na 22. kilometru ve směru na Prahu. Nákladní auta podle Fliegerové skončila zhruba 300 metrů od sebe, z jednoho unikly provozní kapaliny.

"Oba jízdní pruhy jsou uzavřeny kvůli vyšetřování dopravní nehody a odčerpávání pohonných hmot," uvedla Hašlová před 14:30. Řidiči havarovaných aut byli cizinci, podle dechové zkoušky před jízdou nepili alkohol.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Feuz vyhrál sjezd ve Wengenu a vyrovnal Klammerův rekord

Sjezd Světového poháru ve švýcarském Wengenu potřetí v kariéře vyhrál domácí lyžař Beat Feuz a vyrovnal rekord slavného Rakušana Franze Klammera. Dvaatřicetiletý závodník navázal na triumfy z let 2012 a 2018.

Feuz si na zkrácené trati po nočním sněžení dojel pro vítězství časem 1:42,53. Dominika Parise na druhém místě porazil o 29 setin a navíc italského reprezentanta sesadil z prvního místa průběžného pořadí Světového poháru sjezdařů a vede před ním o 16 bodů.

Třetí příčku obsadil se ztrátou 31 setin Thomas Dressen z Německa a na stupních vítězů se tak seřadili pouze vítězové dosavadních pěti sjezdů v sezoně. Dressen ovládl úvodní závod v Lake Louise, Feuz poté triumfoval v Beaver Creeku a v Bormiu dvakrát vyhrál Paris.

Feuz vedle tří vítězství ve Wengenu ještě skončil dvakrát druhý. Klammer závod na Lauberhornu ovládl třikrát za sebou v letech 1975 až 1977.

SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu (Švýcarsko):

Muži - sjezd:

1. Feuz (Švýc.) 1:42,53, 2. Paris (It.) -0,29, 3. Dressen (Něm.) -0,31, 4. Mayer (Rak.) -0,38, 5. M. Caviezel (Švýc.) -0,42, 6. Kilde (Nor.) -0,48, 7. Bennett (USA) -0,87, 8. Hintermann (Švýc.) a Kriechmayr (Rak.) oba -0,93, 10. Weber (Švýc.) -1,00.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 10 závodů): 1. Feuz 400 b., 2. Paris 384, 3. Dressen 201, 4. Mayer 200, 5. Kilde 198, 6. Kriechmayr 198.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 44 závodů): 1. Pinturault (Fr.) 613, 2. Kristoffersen (Nor.) 611, 3. Kilde 591, 4. Paris 556, 5. Mayer 512, 6. Feuz 461, …116. Zabystřan (ČR) 12.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 48 minutami

Lyžařka Smutná dojela třetí v dálkovém závodu La Diagonela

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla třetí v závodu seriálu Ski Classics ve Švýcarsku, který před rokem vyhrála. Na dvaašedesátikilometrové trati La Diagonely porazila i dosud vedoucí ženu seriálu Brittu Johanssonovou Norgrenovou ze Švédska, přesto průběžné třetí místo neudržela.

Do čela Ski Classics se dostala suverénní vítězka Astrid Öyre Slindová z Norska. Smutná na ni ztratila téměř sedm minut, ale Johanssonovou Norgrenovou zdolala o 25 sekund a podruhé v sezoně se postavila na stupně vítězů.

Závod mužů vyhrál rovněž s velkým náskokem Nor Chris Andre Jespersen. Nejlepším Čechem byl na 32. místě šestačtyřicetiletý Stanislav Řezáč.

Smutná se na trati musela vypořádat s pádem na 22. kilometru a zlomenou hůlkou. "My se blížily ke štědře dotované sprinterské prémii a najednou se tam přiřítili zezadu muži. Max Novak mě bohužel regulérně napálil zezadu a už jsem ležela. Měla jsem zlomenou hůlku a navíc mě začala bolet záda," uvedla Smutná v tiskové zprávě.

V tu chvíli byla osmá, po velké stíhací jízdě se ale prodrala až na třetí pozici. "Jak se mi hnula záda, tak jsem si asi po šesti kilometrech říkala, že končím. Pak ale přišel delší sjezd, kde se to srovnalo, a dojela jsem až do cíle - navíc na bronzové pozici. Těžko říct, jak by to vypadalo bez toho pádu," dodala Smutná, která ani při šestém startu na La Diagonele nechyběla na stupních vítězů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy