Řidiči se snažili vycouvat z kolony před zúžením. Hrozí jim za to vysoká pokuta

ČTK ČTK
11. 7. 2019 14:19
Couvání řidičů na dálnici D10 u Brandýsa nad Labem u Prahy z kolony bude mít dohru. Situace se odehrála v sobotu 29. června odpoledne. Řidiči se snažili dostat k nejbližšímu sjezdu z dálnice, aby se vyhnuli koloně před zúžením. Zastavili je však policisté a přestupek oznámili správnímu orgánu. Řidičům hrozí pokuta až 10 tisíc korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Kolona se utvořila na dálnici ve směru na Prahu, u Brandýsa totiž začíná zúžení kvůli opravám povrchu dálnice. Podle policie couvalo k nejbližšímu sjezdu do Staré Boleslavi několik řidičů. "Naštěstí se tato situace obešla bez dopravní nehody," uvedla policejní mluvčí Eva Hašlová.

Podobná situace není v Česku ojedinělá. V úterý 1. července se stala dopravní nehoda na dálnici D7 na Kladensku, když se řidiči v koloně otáčeli do záchranné uličky a vraceli se k nejbližšímu sjezdu.

Dálnice poté musela být uzavřena. Podle policie se v tomto případě nemuselo jednat pouze o přestupek, ale o trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny a odsouzení za obecné ohrožení by proto řidičům hrozilo až několik let vězení.

Loni v polovině srpna také řidiči couvali ke sjezdu na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Někteří byli potrestáni sedmi body a ročním zákazem řízení.

VIDEO: Hazard na dálnici D1: Dezorientovaný řidič couval a pak najel do protisměru

Video: PČR JMK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy