Negrelliho viadukt obnažený na kost. Oprava technické památky je v první čtvrtině

Negrelliho viadukt obnažený na kost. Oprava technické památky je v první čtvrtině
Nejstarší část 1110 metrů dlouhého mostu je nad autobusovým nádražím Florenc.
Dělníci tu získávají podklady pro dokumentaci stavu mostu.
Používají nejen své smysly, především zrak a sluch, ale i destruktivní nástroje.
Diagnostiku zajišťuje zhotovitel stavby pod dohledem Kloknerova ústavu ČVUT a SG Geotechniky.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 2. 2018 19:55
Oprava 170 let starého železničního mostu, po Karlově nejstaršího v Praze, je v první čtvrtině. Má stát jeden a půl miliardy. Zatím se zkoumá a bourá. Vlaky by po něm měly znova jezdit začátkem roku 2020.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy