Prvním náměstkem policejního prezidenta se stane Vondrášek

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
13. 5. 2014 16:14
Vondráška doporučila policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému výběrová komise, ten již dříve uvedl, že bude její rozhodnutí respektovat.
Prvním náměstkem policejního prezidenta bude Martin Vondrášek.
Prvním náměstkem policejního prezidenta bude Martin Vondrášek. | Foto: Policie ČR

Praha - Prvním náměstkem policejního prezidenta se stane Martin Vondrášek, který byl dosud touto funkcí dočasně pověřen. Deníku Aktuálně.cz tuto informaci potvrdil vysoce postavený zdroj blízký ministerstvu vnitra.

Vondráškovo jmenování policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému doporučila výběrová komise, Tuhý již dříve uvedl, že bude její volbu respektovat. Staronový první náměstek bude do funkce uveden 15. května. 

Jediným Vondráškovým soupeřem ve výběrovém řízení byl Martin Hrinko, ředitel pořádkové policie.

Hledá se náměstek pro SKPV 

Dalším důležitým postem, který je v těchto dnech ve hře, je místo náměstka pro Službu kriminální policie a vyšetřování. 

Jak již dříve uvedl deník Insider, na tento post se rýsují dva kandidáti - ředitel Útvaru speciálních činností Zdeněk Laube a Milan Pospíšek, ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí. Spornou část zákona zrušil. Zdanění prosadila vláda s KSČM a SPD.

před 8 minutami

Nigerijská policie našla další "dům hrůzy". Z islámské školy vysvobodila 300 chlapců

Nigerijská policie odhalila ve státu Katsina další islámskou školu, ve které její provozovatelé mučili, sexuálně zneužívali a drželi v okovech přes 300 chlapců. S odkazem na mluvčího místních bezpečnostních složek o tom v úterý informovala agentura AFP. Policie v sousedním státě Kaduna přitom koncem září vysvobodila téměř shodný počet chlapců z podobného zařízení, které tehdy šéf místní policie nazval "domem hrůzy".

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Ústecký soud poslal za týrání dítěte jeho otčíma na 16 let do vězení. Případ se stal loni v Lounech, dítě umřelo. Stíhání čelí i matka malého chlapce.

Další zprávy