První den činnosti metadonového autobusu. Přišlo přes 100 klientů

První den činnosti metadonového autobusu. Přišlo přes 100 klientů
Se zastávkou autobusu Drop In před Fantovou kavárnou nesouhlasí vedení Českých drah. Vadí mu, že by pojízdné metadonové centrum mělo působit v místech, kam denně přichází desítky turistů směřující na letiště.
Speciálně vybavený autobus bude před historickou budovou hlavního nádraží stát každý všední den. Metadon se bude vydávat od 10.00 do 12.00.
Lékař centra Zdeněk Veselý doufá, že jde o provizorní řešení. Příští rok by se Drop In měl stěhovat do slibované ordinace v Nemocnici Na Bulovce.
Jedním z hlavních problémů pojízdného centra je podle ošetřujícího personálu především ztráta diskrétnosti a anonymity klientů.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Sandra Štefaniková Vojtěch Marek, Sandra Štefaniková
14. 9. 2012 14:30

Před Fantovou kavárnou se trousí několik turistů a zmateně hledají autobus na letiště, po magistrále sviští auta a nedaleko od vchodu pokuřuje hlouček lidí. Trochu nervózně se ohlížejí na všechny strany. Najednou zpozorní. Je brzo ráno a před historickou budovou hlavního nádraží zastavuje modrobílý autobus. Po dobu čtyř měsíců si ho od soukromé záchranné služby bude pronajímat metadonové centrum Drop In. Každý všední den v něm budou lékaři a zdravotní sestry vydávat drogově závislým metadonové substituce.

 

Právě se děje

Další zprávy