Dnes dceru objímá, hraje si s ní a pokorně tvrdí, že udělal největší chybu v životě.
Nenápadný, jemný muž s nevinným úsměvem.
Podle obvinění nabídl svoji devítiměsíční Karolínu britským novinářům, kteří pracovali na reportáži, jak se v Česku obchoduje s dětmi. Vydávali se za pár toužící po dítěti, Vladimír Sčasný a další dva muži jim nevědomky poskytli materiál. Všechny tři zadržela při razii policie.
Reportáž pak vyšla v deníku The Sun. Její autoři dorazili nyní do Prahy, aby vypovídali na policii. Celý den odpovídali na dotazy policie i advokátů všech tří obviněných.
"Já svoji rodinu miluju, je pro mě všechno," říká dnes sedmadvacetileý Vladimír Sčasný. "Kdybych o ně přišel, zhroutil by se mi svět."
Nevinni? Zdaleka ne
Je tu však realita. Státní zástupkyně dál pana Sčasného stíhá za to, že se chystal dceru prodat.
"U všech tří obviněných trvají důvody vazby," říká okresní státní zástupkyně v Chebu Václava Badalová. "U pana Sčasného byla pouze nahrazena dohledem probačního úředníka."
Z vazby byl propuštěn i druhý obviněný, Dušan Čonka. Ten se však nevrátil domů, jenom se přesunul do jiného vězení, kde si začal odpykávat trest za jiný trestný čin.
Třetí z obviněných, Petr Zemianek - muž, který britské novináře s nabídkou dítěte oslovil a jednal s nimi, ve vazbě dál zůstává. "Také u něj trvají důvody vazby," říká zástupkyně Badalová. "Ale vzhledem k jeho osobnosti a aktivitám by nebylo účelové vazbu v jeho případě nahradit."
Vyšetřování stále pokračuje, pan Sčasný bude na verdikt čekat s Karolínou v náručí .
Blbost století
"Udělal jsem blbost století," říká pan Sčasný a zvolna vysvětluje jakou. "Dal jsem Zemiankovi kopii rodného listu své dcery."
Pan Sčasný odpovídá pomalu, odpovědi na tu samou otázku se liší.
"Nevím, k čemu ho potřeboval, neřekl mi to, nebavili jsem se o tom," říká, ale po chvíli otáčí. "Řekl mi, že chtěl udělat legální adopci."
Matka Karolíny, Adriana Rumlenová s údivem otevře pusu. Stále chce věřit, že její přítel Karolínu prodat nechtěl.
Pan Sčasný popisuje, jak dal panu Zemiankovi ještě fotky své dcery. "Chtěl takové, kde je i s družkou, která je blonďatá. Aby prý bylo vidět, že Karolínka bude taky blond," říká. Za to měl od Zemianka slíbeno dvacet tisíc korun.
Dobrý otec v autoservisu
Karolínka mezitím bezstarostně pochází po bytě, zkoumá nové hračky a nebojácně laškuje s návštěvou.
Přes přiznání, co udělal, Vladimír Sčasný opakuje, že svoji dceru miluje a "žádné peníze by ji nemohly nahradit".
Co si tedy myslel, že se stane? "Nevím, takhle jsem nad tím neuvažoval. Ale říkám, udělal jsem totální blbost."
Za pana Sčasného se před státní zástupcem jeho družka zaručila, že dohlédne, aby neutekl. "Nechala jsem si taky udělat posudky z mateřské školky a od lékaře, všichni mi podepsali, že je to dobrý otec," říká Adriana Rumlenová. "Na jaře bychom se chtěli vzít."
Pan Sčasný si už našel práci v nedalekém autoservisu. "Mám kratší pracovní dobu než dřív, tak budu mít víc času na rodinu," říká. "Snad tak odbourám nekalé myšlenky, že bych si znova s něčím takovým zahrával."
Dárky od novinářů
Britští reportéři včera navštívili rodinu malé Karolíny. "Chceme naše čtenáře ujistit, že je v bezpečí," říká jeden z nich, skrývá se pod jménem Brian Jones. V kauze představoval zájemce o dítě, včera Karolíně přivezl dárky.
Podle novinářů vyvolala tato kauza v Británii velké reakce nejen mezi čtenáři, kteří chtějí vědět, jak se případ vyvíjí, ale i na politické úrovni.
"Parlament ustanovil speciální komisi, která má předložit návrh, jak obchodování s dětmi a lidmi vůbec zamezit," říká Brian Jones. "Pozvali mě na první jednání, kde jsem jim popisoval, na jakém principu probíhala tato kauza."
Podle Jonese chce komise navrhnout tvrdší tresty pro lidi, kteří jsou "nakupující", zjednodušit přístup k pomoci obětem obchodování tak, aby se tito lidé nemuseli bát, že budou například deportováni ze země, ale také změnit postoj společnosti.
"Tento případ ukázal nejen na problém Česka, ale i na problém Velké Británie," říká Jones. "Žijí v ní lidé, kteří vytváří poptávku. Dokud tu bude, bude tu i trh a problém nezmizí."